1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Fidesz, amely évek óta készül a kormányzásra, mondhatna már három-négy mondatot arról, hogyan csinálna erős Magyarországot - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a rendkívüli parlamenti ülésnap zárszavában, hozzátéve: egyébként ők is erős Magyarországot akarnak.

A miniszterelnök szerint a Fidesz fél, mint ördög a tömjénfüsttől, hogy kiderül: nem működik az a recept, mely szerint majd "jön a jó király, ráteszi a kezét a nemzetére, hogy gyógyulj, az pedig gyógyul és elindul".

Gyurcsány Ferenc emlékeztetett arra, a köztársasági elnök az évnyitó beszédében azt mondta - majd néhány nappal ezelőtt neki is megerősítette -, hogy a cselekvés felelőssége ugyan a kormányé, az viszont mindenkinek felelőssége, hogy tegye nyilvánossá a programját. A parlament rendkívüli ülése erre jó alkalom lett volna - mondta.   

Gyurcsány Ferenc szerint be kell fejezni a politikai háborúskodást és a politikai kisdedóvót - amelyben egyszerre minden ígéret megfér egymás mellett -, mert az tönkreteszi az országot. Miközben az egyik ellenzéki képviselő a felvett hitelek miatt ostorozza a kormányt, egy másik arról beszél, hogy népnyúzóak, ha bármit is elvesznek az emberektől - hívta fel a figyelmet.

"Törekedhetnénk ennél érdemibb megbeszélésre a parlamentben" - értékelte a vitában elhangzottakat, ugyanakkor közölte: nem tudták elvenni a kedvét az ilyen konzultációktól, vitáktól, és szerinte a parlament többsége inkább pozitív, mint negatív szándékkel figyeli az általa ismertetett átalakítási irányokat.

Mint mondta: a számszerűsített legfontosabb javaslatokat a parlament első, februári ülésére benyújtják, a következő hetekben pedig az ehhez szükséges jogszabály-módosításokat is elkészítik. Amikor Gyurcsány Ferenc éppen arról beszélt, hogy "mit kell tenni", valaki a plenáris ülés termében jól hallhatóan azt kiabálta, hogy "lemondani".

A kormányfő kiemelte: úgy kell megújítani az országot, hogy Magyarországon jobban megérje dolgozni, és jobban megérje foglalkoztatni. A szociális rendszerben és az adórendszerben átfogó átalakításokra van szükség, amelyeket további intézkedésekkel kell még kiegészíteni - közölte.

Szavai szerint nagyon nehezen, de ki lehetett hallani a felszólalásokból, hogy a parlament többsége támogatja azt a stratégiai döntést, mely szerint csökkentik a munkára rakódó terheket, és növelik a forgalmi és a vagyoni jellegű terheket. Ez a korábbiakhoz képest nagyon jelentős, határozott irányú gazdasági és társadalompolitikai fordulat - hangoztatta.

Hozzátette: a két kisebbik ellenzéki egyetértett azzal is, hogy a mentességeket és a kedvezmények jelentős részét elvenné a kormány. A forgalmi adó mérsékelt megemelésével pedig az egyik egyetért, a másik nem. A Fidesz viszont a korábbi viselkedését folytatja - közölte.

Gyurcsány Ferenc kitért arra: vállalni kell, hogy átláthatóbbá és ellenőrizhetőbbé tegyék a parlamenti képviselők jövedelmi viszonyait, mert ezzel kapcsolatban sok jogos kritika éri a politikai szférát. Úgy vélte, ki kell mondani, hogy a parlamenti képviselők felelősségének súlya az átlagkereset két-háromszorosával egyenértékű. Szerinte azért nehéz rendbe tenni ezt a kérdést, mert a képviselők közül ezt sokan félnek így kimondani.

A miniszterelnök azt mondta, a kormány partner abban, hogy akár Fodor Gábor javaslata alapján, akár egy másik egyeztető fórum keretében szeptember 30-ig készüljön el egy olyan program, amely alapján meg lehet határozni az euró bevezetésének dátumát.

A kormányfő beszélt arról is, hogy az itteni vitákat látva kezdi érteni, miért köszön el a parlamenttől Boross Péter. Kijelentette: neki hiányozni fog a politikus. "Sajnálom, hogy elhagy bennünket, vigyázzon magára" - tette hozzá Gyurcsány Ferenc az MDF-es képviselők közt ülő volt miniszterelnökhöz fordulva.

Ezermilliárdos átcsoportosítást tervez a kormány
"Nyugodtan kockáztasson meg egy választást, miniszterelnök úr!"
Az SZDSZ javaslata: négypontos csomag
Veres: a kormánynak kell korrigálni a költségvetést
MDF: Ez a válság az utolsó figyelmeztetés

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG