.jpg)
A szakszervezeti vezető botrányosnak nevezte, hogy a minimálbér nem éri el a létminimumot, felhívta a figyelmet arra, hogy az öngondoskodást ellehetetleníti a jövedelmek csökkenése és kritikával illette, hogy míg 1990 és 2008 között a munkaadók terhei 26 százalékkal csökkentek, a munkavállalóké 16 százalékkal nőttek. Bírálta továbbá az Út a munkába programot, mivel úgy vélte: szó sincs arról, hogy a kormány új munkahelyeket teremtene, és kérdésesnek nevezte, hogy a közmunka lejárta után mi történik a dolgozókkal. Kritikával illette, hogy évek óta nincs koncepció arról, melyek legyenek a húzóágazatok Magyarországon. Úgy vélte: a hazai kis- és középvállalatok felét be kellene zárni, nem pedig - ahogy jelenleg történik -, válogatás nélkül támogatni őket.
Az MSZOSZ elnöke legnagyobb problémának azt nevezte, hogy a politikusok továbbra is az "egymás elleni háborúval" foglalkoznak, "mintha nem is lenne válság". A szakszervezeti vezető bírálata kijutott az OTP-nek is, mivel megítélése szerint a bank "nem igazán" vesz részt a magyar gazdaság hitelezésében.
A kormány tervezett intézkedései közül az adókedvezmények védelmében előnynek nevezte, hogy fehérítik a gazdaságot. Az étkezési jegyeket csak legálisan lehet beszerezni, beváltani, és csak Magyarországon lehet elkölteni, az egészségkártya használatakor pedig számlát kell adni - sorolta. A nyugdíjkorhatár emeléséről azt mondta, hogy az "nem megúszható", hozzátette ugyanakkor: a munkaképes korba lépők számára új munkahelyeket kell teremteni. A Reformszövetség programjának reálgazdaságra vonatkozó részét pedig gyengének nevezte Pataky Péter.
Zuhanó forint: 100 milliárdot keresnek a kormányon
Ingatlanadó: Dunát lehet rekeszteni a kérdésekkel
Veres: létezik vészforgatókönyv
Gyurcsány: még 8-10 hónapot kell kibírnunk
MTI