Hungerit: az állatvédők a minisztériumra mutogatnak
A Fehérkereszt Állatvédő Liga szerint a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumot (FVM) terheli a felelősség a baromfitermelő Hungerit Zrt. és az osztrák Négy Mancs Alapítvány közötti konfliktus kialakulásáért, a szaktárca ugyanis nem aktualizálta a jogszabályi környezetet, amelyből kiderülhet, hogy pontosan mi számít állatkínzásnak. Az FVM szerint az állatvédők hamis képet festenek a tárca munkájáról.
A Fehérkereszt Állatvédő Liga közleménye szerint az állatvédelmi törvény nem fogja fel kényszertakarmányozásnak a házilagos vagy az engedélyezett technológia szerinti liba- és kacsatömést, ugyanakkor nem zárja ki azt, hogy ez állatkínzás. Emellett nincs hatályban olyan jogszabály amely pontosan leírná, hogy mi tekinthető engedélyezett technológiának - áll a közleményben.
A Fehérkereszt hangsúlyozza: az állatvédelmi törvény, mint keretjogszabály önmagában nem elegendő jogszabályi háttér a kacsa- és lúdtömést elvégző személyek ellen esetlegesen indítandó büntetőeljárások lefolytatásához. Az FVM közölte, hogy a Fehérkereszt Állatvédő Liga érvelése nem állja meg a helyét és hamis képet fest a minisztérium munkájával kapcsolatban, hiszen az állatok védelméről és kíméletéről szóló törvény kimondja, hogy sem a házilagos, sem pedig az engedélyezett technológia szerinti liba- és kacsatömés nem minősül állatkínzásnak.
A mezőgazdasági haszonállatok tartásának állatvédelmi szabályairól szóló FVM rendelet pedig részletesen tartalmazza az engedélyezett technológia szabályait.
Hungerit: az állatvédők miatt 200 dolgozót küldenek el
MTI