
Veres János a helyi kereskedelmi kamara épületében több tucat amerikai üzletember előtt kifejtette: Magyarországon "a politikai stabilitás mellett magasan képzett munkaerő áll rendelkezésre", az üzleti környezet fejlesztésében jelentős előrelépés történt az utóbbi években, és a pénzügyi szolgáltatások feltételei is javultak.
Rámutatott, hogy a magyar exportszerkezet átalakulásában - ma már 80 százalék feletti az Európai Unióba irányuló kivitel aránya - nagy szerepet játszott a privatizációval Magyarországra érkezett működőtőke. Az utóbbi 20 évben Magyarországra érkezett működő tőke nagysága meghaladja a 88 milliárd dollárt, ennek több mint 10 százaléka az Egyesült Államokból származik.
Megjegyezte, hogy a befektetők jelentős hányada visszaforgatja üzleti eredményét Magyarországra, ami a jó üzlet klíma bizonyítéka. Megemlítette a legnagyobb külföldi befektetőt, az amerikai General Electric vállalkozást, amelynek energetikai ágazata houstoni központtal működik. Veres tegnap tárgyalásokat folytatott a cég képviselőivel egy tervezett magyarországi fejlesztésről.
"Sokkal olcsóbb üzleti tevékenységet folytatni Budapesten, mint Londonban vagy Párizsban és az életminőség kiváló" |
Somogyi Ferenc washingtoni magyar nagykövet a magyar politikai környezet stabilitását, a befektető feltételek megbízhatóságát és a fejlett infrastruktúrát emelte ki, mint amelyek a térség egyik legvonzóbb beruházási célpontjává teszik Magyarországot.
Veres János pénzügyminisztert, valamint az amerikai és a magyar nagykövetet szerdán fogadta idősebb George Bush volt amerikai elnök houstoni irodájában. A találkozón részt vett továbbá Rétfalvi György, az ITDH és Fáth Péter, az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) vezérigazgatója. |
A Veres János vezette magyar delegáció Houstonon kívül Texas fővárosában, Austinban, valamint Dallasban találkozik olyan amerikai cégek képviselőivel, amelyek potenciális befektetők lehetnek Magyarországra. Mint a miniszter elmondta, a cél vonzóvá tenni Magyarországot az Európában terjeszkedő üzleti körök számára, legyen szó tőkebefektetésről vagy akár kereskedelmi kapcsolatok erősítéséről, például technikai vagy tudományos fejlesztési együttműködésről.
"Új nap virradt az amerikai energiaiparra"
Veres János: "megkapta a magyar állam"
Jövőre 2,8 százalékos GDP-bővülés
MTI