Gyermekeit minden szülő biztonságban szeretné tudni. Állandó odafigyeléssel és a legkülönbözőbb biztonsági eszközökkel óvja őket otthon, az autóban és ahol csak lehet, de még így sem kerülhetők el a kisebb-nagyobb sérülések. A gyerekek szerencsére szeretnek mozogni, játszani, és óhatatlanul előfordulhat baleset. Ha megelőzni nem is lehet, de anyagilag fel lehet készülni a sérülésekkel, balesetekkel járó kórházi vagy egyéb gyógykezelésekre, az ápolásra fordított idő miatt kieső bevételek pótlására, hogy szükség esetén a lehető legtöbbet megtehessük bajba jutott gyermekeinknek.
Az állami gyermekbiztosítás által nyújtott térítés - maradandó egészségkárosodásra 300 000 forint, csonttörésre pedig 3000 - nem fedezi teljes körűen az esetleges kiadásokat. Érdemes ezért kiegészítő biztosítást kötni, ami lehetővé teszi, hogy ha bármi történik, a pénz ne állhasson a gyógyulás és a gondoskodás útjába.
A magánbiztosítóknál köthető kiegészítő biztosítások magasabb biztosítási összegekkel köthetőek meg, mint amit az állami ellátórendszer garantál, ráadásul sokkal inkább a család igényeihez lehet szabni a feltételeket, mint az egységes, alanyi jogon járó biztosítás esetében.

"További megterhelést jelenthet az utazások, gyógyszerek, speciális étrend miatti kiadások finanszírozása. Ezen anyagi terheket, ha teljes mértékben pótolni nem is, viszont enyhíteni tudja a műtét és a kórházi napi térítés címén kapott biztosítói térítés" - sorolja Kuruc, hogy mire érdemes felkészülni.
Több biztosító élet- és egészségbiztosítása terjed ki ilyen helyzetekre, egy gyermekünkre szabott csomag ára ráadásul egyáltalán nem luxus, "egy mozijegy ára havonta" - mondja a K&H szakértője. Ezek a biztosítások ráadásul minden fajta ellátás esetén - akár műtétnél is - több százezer forintos térítést is biztosítanak a gyermek számára.
Privátbankár