354 milliót focizott össze a Loki
Az Európa Ligában szereplő 56 csapat között 150 millió eurót (mintegy 40 és fél milliárd forintnak megfelelő összeget) dobott szét az európai szövetség. A sorozat második évadában a központi marketingbevételekből az első körben résztvevő 48 csapat mellett a Bajnokok Ligája harmadik körében csoportharmadikként végző klubok is részesedtek, miután a legjobb 32 között ők is csatlakoztak az Európa Ligához.
A teljes összegből bő 90 millió eurót a részvételért és a jó teljesítményért osztott szét az UEFA: a csapatok 640 ezer eurót kaptak a bejutásért, és összesen 360 ezer meccspénzt. A győzelemért 140 ezer euró járt, a döntetlenért ennek a felét fizette a szövetség a csoportkörben.
A legjobb 32 közé jutott csapatok további 200 ezer eurót kaptak, a legjobb 16 további 300 ezer euróhoz jutott, a negyeddöntőkért 400 ezer volt a jutalom, az elődöntő résztvevőinek 700 ezret csorgatott az UEFA. A végső győztes a dicsőség mellé 3 millió eurót is nyert, az ezüstérmes 2 milliót húzott be.
A fennmaradó 60 millió eurót a tévés közvetítések bevétele adja, amit számos tényező figyelembevételével osztottak fel a csapatok között.
A dublini döntőben a kupát elhódító FC Porto 7,8 millió euróval gazdagodott, a portugál házidöntőben alulmaradó Braga 4,5 milliók kasszírozott. A legtöbbet mindazonáltal a Villarreal CF kaszálta, az elődöntőben búcsúztatott spanyol klub összesen 9 millió euróval lett gazdagabb.
Emlék 2009-ből, a Bajnokok Ligájából: DVSC-csoportmeccs a Liverpool ellen. Bodnár "figyeli" Fabio Aurélio lövését
A sorozat egyetlen magyar résztvevő, a Debreceni VSC nem jutott túl a csoportkörön, két vereség mellé egy 2-0-ás győzelmet sikerült összehozni. A 640 ezres bejutási pénz, a 360 ezres meccspénz mellé így 140 ezer euró "győzelmi pénz" járt. A televíziós közvetítések bevételeiből 172 282 euró jutott a Lokinak, összesen tehát 1,3 millió eurót (bő 354 millió forintot) nyert a Debrecen.
BL: 200 milliárddal gurigáznak a nagypályások
A Reuters értesülései szerint 1 milliárd dolláros szingapúri részvénykibocsátással emelné meg alaptőkéjét. A klub így mérsékelné masszív adósságát, amely a tulajdonos Glazer család népszerűségét erősen megtépázta a szurkolók körében. A klub bruttó adóssága 2010-ben elérte az 522 millió fontot. |
Aki bejutott a csoportkörbe, máris gazdagabb lett 7,2 millió euróval: ez a 3,9 milliós "részvételi bónuszból" és a meccsenkénti 550 ezres alapdíjból áll össze. Egy győzelem további 800 ezer eurót ért, az X pedig 400 ezret fizetett a kluboknak. A legjobb 16 közé jutott csapatok további 3 milliót kaptak, a negyeddöntősök további 3,3-at, a 4 elődöntősnek 4,2 millió plusz járt.
A Manchester Unitednek összesen bő 54 milliót utalt át az UEFA, a pályán a legjobbnak bizonyuló Barcelona a fizetési listán csak második lett 51 millióval. A trófea elnyeréséért 9 millió járt a katalán klubnak.
Privátbankár