
Horváth Ágnes a szétosztás módjáról azt mondta, egyértelmű szempontrendszer alapján határozták meg, mely intézmények kaphatnak a juttatásból, de külön kezelték a súlyponti kórházakat, amelyek 3-4-5 százaléknyit mindenképpen kapnak. A szempontrendszernél - mint mondta - figyelembe veszik többek között a más intézménytől átvett betegek számát, a sürgősségi ellátások arányát és az első féléves teljesítményvolumen kihasználását. Vannak olyan intézmények, amelyeknél egyéni szempontokat is figyelembe vettek, ilyen például az Országos Onkológiai Intézet vagy a Heim Pál Gyermekkórház.
Horváth Ágnes kérdésre válaszolva kitért arra: a fennmaradó maradványösszeget a törvény szerint év végén osztják szét a kórházak között.
Arra a kérdésre nem tudott válaszolni, hogy a jövő évi költségvetés tervezésénél mekkora összegre számíthat a tárca az első adatok szerint. Feszes évre készülünk - fűzte hozzá.
Az egészségügyi miniszter beszélt arról is, hogy hamarosan munkacsoportot állítanak fel, amelynek az lesz a feladata, hogy átvizsgálja a teljes szülészeti rendszert. Példaként említette a császármetszések magas arányát, az otthonszülés lehetőségét vagy azt, hogy meddig kell szülés után a kismamának a kórházban maradni.
Felhívta továbbá a figyelmet arra, hogy a hőség miatti sürgősségi ellátásnál nem kell vizitdíjat fizetni.
Pesti Imre (Fidesz) keddi budapesti sajtótájékoztatóján a kormányszóvivői tájékoztatón mondottakra reagálva közölte: a főváros kórházainak adósságállománya ez év végére 60-70 milliárd forint lehet. "Mindannyian tudjuk, hogy augusztus-szeptember közepére a főváros egészségügyi ellátása összeomlik" - jelentette ki.
Reform: túl a félmilliárdon az esztergomi kórház adóssága
Fidesz: Az egészségügyben jobb helye lenne a kampánypénznek
Egészségügy: a legrosszabb esetre is készülnek
MTI