Az elmúlt két év legjobb eredményeit produkálják a nemzetközi tőzsdék, aminek további lendületet adhatnak a pozitív beszerzési menedzser indexek
Az elmúlt két év legjobb eredményeit produkálják a nemzetközi tőzsdék, aminek további lendületet adhatnak a múlt héten kiadott pozitív beszerzési menedzser indexek. A szárnyalásnak elsősorban a fejlett országok részvényei lehetnek a nyertesei - mondta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
A befektetési szakember elmondta: az Európában és az USA-ban múlt héten megjelent januári beszerzési menedzser indexek (BMI) a termelő és a szolgáltató szektorban is bővülést mutatnak, ami rendkívül kedvezőnek tekinthető a növekedési kilátások folytatását illetően. „A szolgáltató szektor bővülésére azért fektetünk nagy hangsúlyt, mert a termelés eddigi növekedése nem eredményezett jelentős javulást a foglalkoztatottak számának bővülésében, így pedig nagyon gyenge lábakon áll a hosszú távú növekedésben kulcsszerepet játszó lakossági fogyasztás kibontakozó növekedése” – fogalmazott Horváth István.
A K&H befektetési igazgatója szerint míg egy ipari cég ma már könnyen megoldja, hogy külföldi leányvállalatain keresztül érjen el növekedést, addig a szolgáltató szektorra tipikusan a helyi munkaerő alkalmazása jellemző.
A szolgáltató szektor várható bővülése így azt jelentheti, hogy végre beindulhat a munkanélküliség tartós csökkenése, amely a fejlett országok gazdasági növekedésének jelenlegi legnagyobb fékezője, ami további lendületet adhat a jelenlegi részvényárfolyam emelkedésnek.
Eközben az eddig jelentős tőzsdei növekedést produkáló feltörekvő országokban – ezen belül is elsősorban Távol-Keleten és Kínában – az inflációs nyomás miatt szükségesnek tartott kamatemelések hatására megtorpantak az árfolyamok.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár