.jpg)
A sztrájk esetén még elégséges szolgáltatásról nem volt szó a tárgyaláson. Az egyeztetést szerdán 8 órakor folytatják - mondta a humánerőforrás igazgató.
A Fővárosi Munkaügyi Bíróság döntéséről, miszerint a privatizációs bevételből követelt juttatás ügyében nem jogellenes a sztrájk, Zsoldos Marianna elmondta: a bíróság döntése nem arra vonatkozik, hogy a MÁV Zrt.-nek ki kell fizetnie a követelt összeget.
Bárány Balázs, a VDSZSZ alelnöke is elmondta, hogy a keddi tárgyaláson nem közeledtek az álláspontok. Az egyeztetésen ismét szóba hozták, hogy a 250 ezer forintot minél költségkímélőbb módon fizesse ki a MÁV Zrt. Erre lehetőséget adna, ha ezt cafetériaként fizetnék ki. A tárgyaláson javasolták, hogy az idén 150 ezret fizessenek ki ilyen módon, a jövő évben pedig 100 ezer forintot. Így a 400 ezer forintos cafetériahatár alatt maradhatna a kifizetett béren kívüli juttatás összege - jegyezte meg Bárány Balázs. Javaslatukra a keddi tárgyaláson nem kaptak választ.
Közben a Fővárosi Munkaügyi Bíróság elsőfokú, nem jogerős végzésével elutasította a MÁV Zrt. kérelmét, melyben a vasutassztrájk jogellenességének megállapítását kérte, a vasúttársaság fellebbez - közölte a MÁV.
Továbbra sem kapott azonban tájékoztatást a vasúttársaság azon keresetéről, amelyben a sztrájkjoggal való visszaélés megállapítását kérte, azért mert a Vasutas Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) vitatja, hogy a munkahelyre és az iskolába történő utaztatás a közszolgáltatás része lenne.
A bérkövetelés ügyében jogellenes volt a VDSZSZ sztrájkja
Fényévekre egymástól a MÁV és a VDSZSZ
Köti az ebet a karóhoz a MÁV: a VDSZSZ kitart
Kivizsgálják a MÁV-ot: törvénysértés?
Pontosan járnak a vonatok
Sztrájk: oda-vissza megy a vádaskodás
MTI