A novemberi emeléssel egy 52 négyzetméteres átlagos lakás esetében havi 1.000 forinttal drágul a számla. A januárban várható újabb gázáremelés miatt februártól ismét drágul a távfűtés hődíja.
Kovács Lajos vezérigazgató tájékoztatása szerint a cég a tavaly elindított hatékonyságnövelő programja keretében működési költségeinek 20 százalékát takarította meg. Jövő év közepéig e program részeként további megtakarítások lesznek. Ezek eredménye, hogy idén elmaradhatott az inflációkövető 8 százalékos alapdíjemelés. Jövőre a cég infláció alatti alapdíjemelést javasol a tulajdonos fővárosi önkormányzatnak - jegyezte meg.
A cégvezető szólt arról is, hogy szeptember közepén több pozitív döntést remélnek a távhőszolgáltatók, részben az államtól és a hőtermelő erőművektől. A Budapesti Erőmű Zrt.-től egy új, a Főtáv számára kedvező ajánlatcsomagot várnak. Az állam pedig várhatóan meghirdeti a távhőfogyasztók új támogatási rendszerét. Jelenleg egyébként a mintegy 240 ezer budapesti távfűtéses lakásban élő fogyasztónak 38 százaléka kap valamilyen támogatást - fűzte hozzá.
Kovács Lajos felhívta a figyelmet arra is, hogy szemben Magyarországgal sok nyugat-európai ország energiastratégiájának fontos eleme a távhőszolgáltatás. Ezekben az országokban kiemelt kérdésnek tekintik a klímavédelmet, a CO2-kibocsátás csökkentését. Az ezzel összefüggő kérdésekről is tárgyal jövő héten Budapesten az Európai Unió távhőszolgáltatási szervezete - tette hozzá a vezérigazgató.
Gázár: a kormány szerint már rendeztük a számlát
Rossz hír a távfűtéseseknek - érik az újabb emelés
Megdöbbentő a különbség egy felújított panelben
Olcsóbb a gáz, mi mégis többet fizetünk
Októberi sokk: a fűtési szezon előtt emelik a gázárat
Ennyit nem ér a fűtés: roham a tűzifáért
Távfűtés: szociális összeomlás fenyeget?
MTI