Megint sztrájkkal fenyegetnek a BKV-dolgozók
Az érdekképviseleti vezető elmondta, hogy hamarosan elkezdődnek a szakszervezetek között az egyeztetések az esetleges februári munkabeszüntetésről, amely elsősorban a közlekedési társaság kötöttpályás ágazatait érintené. Ez azt jelenti, hogy leállhat a metró, a HÉV, a villamos és a trolibusz is a sztrájk alatt - tette hozzá.
A szakszervezetek attól tartanak, hogy a HÉV kiszervezésével csökken majd az állam által nyújtott normatív támogatás összege, mivel azt a teljesítmény arányához kötik, sőt a helyi érdekű vasútból származó bevételektől is elesne a cég.
A munkáltató a tárgyalások alatt egyébként nem tudta megmondani, mennyi dolgozója van a HÉV-nek és az üzletág esetleges kiszervezése után mennyien dolgoznának ott, s milyen munkakörben - tette hozzá Gulyás Attila.
Az érdekképviseletek úgy vélik, attól, hogy holdinggá alakulna a BKV, nem feltétlenül lesz eredményes a gazdálkodása, viszont sokak állása kerülhet veszélybe. Ezért hatástanulmányokat, illetve az eredményes gazdálkodáshoz szükséges foglalkoztatás fenntartását kérik - mondta az elnökhelyettes.
A BKV Zrt. közleményében azt írta, hogy a munkaügyi vita eddigi tárgyalási napjai eredmény nélkül zárultak, de a felek további egyeztetéseket szorgalmaznak. Mint hozzátették: az érdekképviseletek az új helyzetre való tekintettel alakítják ki álláspontjukat, de mindkét fél továbbra is kész az egyeztetésre. A BKV Zrt. vezetése mindent megtesz az esetleges sztrájk elkerülése érdekében - olvasható a közlekedési vállalat közleményében.
A sztrájkok országa vagyunk: készülődik a BKV
"Azt se tudja a BKV, hányan dolgoznak a HÉV-nél"
A HÉV-en múlik a BKV-sztrájk
MTI