A politikus arról egyelőre nem beszélt, hogy pontosan hány munkatársuktól és hány ingatlantól válna meg a párt, ez még - mint mondta - "nem állt össze".
Az anyagi helyzetünk bizonyára nehezebb lesz - mondta a párt ideiglenes elnöke, aki utalt rá, a Fidesz is volt már olyan helyzetben, hogy a Lendvai utcai székházat el kellett adnia. Valami hasonló technikát fogunk alkalmazni - tette hozzá.
Herényi Károly a legfontosabb feladatnak azt nevezte, hogy az új viszonyokhoz igazítsák a párt működését. Mint mondta, elképzelhető, hogy két országos gyűlése lesz az MDF-nek, az egyik várhatóan május 29-én.
Az országos gyűléssel kapcsolatban kitért arra, hogy jelenleg az alapszabály értelmében a küldöttválasztás zajlik. Fontos feladatnak nevezte az alapszabály módosítását, mert, mint mondta, a jelenlegi okirat egy nagy, néppárt jellegű szerveződés működtetésére alkalmas, az MDF pedig jelenleg nem ilyen. Álláspontja szerint az alapszabályt a feladatokhoz, a párt méretéhez és lehetőségeihez kell igazítani. Hozzátette: ezt követi a tisztújítás, jelenleg nincsenek hivatalos elnökjelöltek.
Az önkormányzati választásokkal kapcsolatban az országos gyűlés dönt majd, de a politikus azt mondta, "biztosan indulunk".
Arra az újságírói kérdésre, hogy számít-e arra, hogy az UD Zrt.-vel kapcsolatban az ügyészség meghallgatja, azt mondta: nyilván lesz ügyészségi megkeresés.
Az MTI csütörtökön írt arról, hogy a Magyar Demokrata Fórum bevételeinek több mint kétszeresét költötte tavaly és hogy a 2010-es országgyűlési választásokon 2,66 százalékot szerzett párt 39 millió forintos költségvetési támogatásra számíthat.
Nemzeti érdek a független jegybank
Herényi Károly, az MDF ideiglenes elnöke nemzeti érdeknek tartja a független jegybankot. A politikus hangsúlyozta: pártja a jogbiztonság és a jogrend elkötelezett híve, és komolyan veszi, hogy a jegybank önálló és független legyen. Az MDF ezért nem tudja elfogadni a Magyar Nemzeti Bank elnökének kormányzati ciklushoz köthető eltávolítását - közölte.
Szerinte a nemzeti bank a válság idején jól szerepelt. Korábban ugyanis a jegybanki alapkamat 10 százalék felett volt, az euró árfolyama pedig 300 forint felett, s jórészt a jegybanknak köszönhető, hogy ez a helyzet konszolidálódott - mutatott rá.
Az esetleges változtatásokkal kapcsolatban szempontként említette, hogy "a nemzetközi pénzvilág megítélését nem biztos, hogy kedvezően alakítja, ha a magyar pénzügyi rendszer hátterét meg akarja változtatni bármelyik kormány". Hozzátette: az MDF visszafogottságra és higgadtságra kéri a jövőbeni döntéshozókat, mert pusztán egyetlen változtatással kapcsolatos hírnek is lehet olyan hatása, amely nehéz helyzetbe hozhatja a gazdaság szereplőit, illetve a devizahiteleseket. Aláhúzta: amikor az ezzel kapcsolatos sejtetések napvilágot láttak, a forint az euróhoz viszonyítva gyengülni kezdett.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletével való esetleges összevonással kapcsolatban Herényi Károly azt mondta: az ilyen típusú megoldás nem példa nélküli, ugyanakkor az általános európai gyakorlat e kettőt szétválasztja, mivel alapvetően más a két szerv funkciója.
A legfiatalabb honanya alig múlt 23 éves
Mikor lehet új kormányunk?
MDF: a kudarcot a kampányra és az SZDSZ-re kenik
Boross Péter kitálal a "gyalázatos kudarc" után
MTI