1p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Tízszeresét keresi itthon egy vezérigazgató, mint a titkárnője. Ennek ellenére a jól kereső magyar titkárnők csaknem ugyanakkora pénzhez jutnak, mint a legrosszabban kereső bolgár felső vezetők
Tízszeresét keresi itthon egy vezérigazgató, mint a titkárnője. Ennek ellenére a jól kereső magyar titkárnők csaknem ugyanakkora pénzhez jutnak, mint a legrosszabban kereső bolgár felső vezetők - olvasható a Világgazdaságban

Míg a Hewitt átfogó kompenzációs kutatásában részt vevő vállalatok többségénél előbbi teljes készpénzjövedelme átlagosan bruttó 27,7–47,7 millió forint között mozog évente, addig a titkárnőé 2,9–4 millió között van. A Hewitt idei legfrissebb felméréséből az is kiderült, az első számú irányítók számlájára Nagy-Britanniában és Németországban érkezik egy év alatt a legmagasabb fizetés, a legalacsonyabb pedig Bulgáriában. A magyar vezérigazgatóknál nemcsak ők, hanem a román és a szlovák kollégáik is alacsonyabb jövedelmet könyvelhetnek el, a lengyel cégvezetők azonban több kompenzációra jogosultak.

A felső vezetők éves jövedelme között Európa-szerte óriásiak a különbségek, s nemcsak ágazatonként vagy vállalatonként, hanem akár egyetlen cégen belül is nagy az eltérés – mondta a Világgazdaságnak Bakos Réka. A Hewitt javadalmazási felmérésekért felelős tanácsadója hozzátette: míg egy kisebb vállalatnál tízszerese, egyes topcégeknél több százszorosa is lehet a felső vezetők jövedelme a beosztottakénak. A legnagyobb tőkeerejű tőzsdecégek, az úgynevezett blue-chip vállalatok magyar felső vezetőinek az évi jövedelme elérheti a bruttó 500-600 millió forintot, s ehhez a vállalat sikeres működése esetén még több százmilliós, sőt milliárdos bónusz, prémium társul, és akkor még nem említettük a részvénycsomagokat.

A vezérigazgatók után általában azok a topmenedzserek keresnek a legjobban, akik a pénzügyekkel foglalkoznak, illetve az értékesítési és a marketingterületért együttesen felelnek. Itthon az alacsonyabb alapbérhez jutó pénzügyi igazgatók 12 millió forint alatti összeget kapnak kézhez egy év alatt, de a jobban fizető vállalatoknál ez az összeg akár 18 millió fölé is felmehet, attól függően, hogy mekkora a cég, milyen ágazatban, régióban tevékenykedik, és milyen életciklusban van - írja a Világgazdaság.

Az éves jövedelmet, vagyis hogy mekkora prémium, bónusz, egyéb készpénzjuttatás illeti meg a pénzügyi vezetőt, az is befolyásolja, hogy mekkora a felelősségi és döntési jogköre. Ettől függően a pénzügyi igazgatók egy év alatt elérhető teljes készpénzjövedelme akár 22,3 millió forint fölé is emelkedhet.

Az értékesítési és a marketingterületért együttesen felelő topvezetők alapfizetése a kutatásban Magyarországon részt vevő vállalatok többségénél átlagosan 12–18,6 millió forint között van, ám a vállalat, az irányított csapat és az egyén teljesítményének függvényében változó prémiummal, bónusszal kiegészített éves készpénzjövedelem ennél 50-70 százalékkal is magasabb lehet.

Azok a vezetők azonban, akik csak az egyik területért felelnek, vagyis csak a marketinget vagy az értékesítést irányítják, jóval kisebb kompenzációra tesznek szert. Az értékesítési igazgatók éves készpénzjövedelmének felső tartománya 19,6 millió körül van, míg a marketingterület felelőseinek ennél még több mint tíz százalékkal kevesebb javadalmazással kell beérniük 12 hónap alatt - olvasható a Világgazdaságban.

Érdekesség: a magyar marketingigazgatók által elérhető keresetek között a legnagyobb a szórás. A legkisebb jövedelműekhez képest akár a duplájánál is többet kereshetik azok a szakemberek, ahol például a terület vállalaton belüli fajsúlya nagy.

Havi 112 ezer lapul egy átlagos borítékban
Kis pénz, nagy vágyak - mit válasszak?
Csórónak lenni nem magyar specialitás
A külföldiek kevesebb fizetést kapnak Ausztriában
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG