A pályázat keretében a vállalkozói tevékenységet közvetlenül szolgáló műszaki berendezések, gépek, járművek, erőgépek, erőművi berendezések, egyéb gépek, berendezések beruházásához lehet támogatást nyerni. Minimálisan egymillió, maximum tízmillió forint támogatás igényelhető, amely a beruházás költségének 70 százaléka, azaz a pályázónak legalább 30 százalék saját erővel kell rendelkeznie, az elnyert összeget viszont nem kell visszatéríteni.
Mivel a pályázat uniós forrásból nem finanszírozható, a keretet a tárca a területfejlesztéssel és fejlesztéspolitikával összefüggő feladatokat szolgáló előirányzatból biztosítja. A kormány ezáltal nemcsak azokat a családi vállalkozásokat támogatja, akik az előző kormány idején nem tudtak támogatáshoz jutni, hanem a leghátrányosabb helyzetű kistérségek esetében, ahol az állandó népesség száma nem haladja meg az 5000 főt, gondoskodik a helyi gazdaság fellendítéséről és foglalkoztatás növeléséről. A pályázatokat 2011. október 3-ig kell benyújtani.
Változás az uniós projekteknél
Közben az NFÜ jelentős egyszerűsítést és egységesítést vezetett be az európai uniós finanszírozásból támogatott projektek pénzügyi és szakmai előrehaladását bemutató dokumentumainál a pályázatok feldolgozása, illetve megvalósításuk nyomon követése során szerzett tapasztalatok alapján. Egyszerűsödik a dokumentum-alapú ellenőrzés, a jövőben viszont alaposabb és szigorúbb helyszíni ellenőrzések lesznek. Az intézkedések célja, hogy gyorsuljanak a kifizetések, valamint a kedvezményezettek és a pályáztató szervek számára is egyszerűbbé és átláthatóbbá váljon a projektek megvalósulását nyomon követő rendszer.
A változtatás lényege, hogy a bekérendő dokumentumok száma jelentősen csökken, az elszámolást alátámasztó dokumentumokat tevékenység vonatkozású költségkategóriákhoz (például építés, beszerzés, szolgáltatások, lízing stb.) rendelik. Szélesebb körben alkalmazzák az összesítőket (értékcsökkenés, kiküldetés-útiköltség, személyjellegű költségek, saját teljesítés, rezsi stb.), továbbá egységes nyomtatvány és összesítő sablonokat dolgoztak ki.
MTI, Privátbankár