.jpg)
A valutalap vezetője szerint az IMF-nek pótlólagos forrásokra van szüksége, mivel a válság további legalább fél évig tart majd. Strauss-Kahn szerint egyetértés van azzal kapcsolatban, hogy duplájára, legalább 500 milliárd dollárra kell emelni az IMF támogatási forrásait. Japán már jelezte, hogy 100 milliárd dollár hitelt nyújtana az IMF-nek.
A német lapnak nyilatkozó IMF-vezető aggodalmának adott hangot a feltörekvő piacok, így Kelet-Európa kapcsán a világkereskedelem bekövetkezett visszaesés miatt, és azért, mert a nyugati bankok kivonják innen tőkéiket. Az EU pénzügyminiszterei kedden valószínűleg elfogadják, hogy támogatják a nemzetközi pénzügyi szervezet segélyezési alapjának 500 milliárd dollárra történő emelését a G20-ak e heti pénzügyminiszteri ülésén Londonban, legalábbis az előzetesen kiszivárogtatott dokumentumok szerint.
Ugyanakkor Peer Steinbrück német pénzügyminiszter nincs meggyőződve az IMF hitelforrásai megduplázásának szükségességéről. Ezt a német pénzügyminiszter kedden újságíróknak nyilatkozta az uniós pénzügyminiszteri értekezlet előtt. Szerinte arra sincsen szükség, hogy a kelet-európai országok megsegítésére új speciális pénzalapot hozzanak létre, mivel - mint mondta - a segítséget el lehet juttatni a meglévő intézményeken (Európai Beruházási Bank, Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank) keresztül.
Pusztít a válság - de mi közünk van hozzá?
Ezúttal nem elég a piaci öntisztulás
Megbukott az IMF: nem látták, mi készül?
25 milliárd euró van a spájzban
"Bukott csomagját" magyarázza Gyurcsány
IMF: 140 milliárd dollárt kér a világ
MTI