A keddi, agárdi sajtótájékoztatón elhangzott: a jövőben igazgatótanács felel a futballklub ügyeiért, ennek vezetője Deutsch Tamás, az MTK SE elnöke lesz. Domonyai László azt mondta, hogy az ügylet pénzügyi részleteit nem hozzák nyilvánosságra, ugyanakkor a Népszabadság kedden arról számolt be, hogy Várszegi egyelőre egy jelképes összegért adta át a tulajdonjogot, hogy aztán az egyesület hosszú távú, évtizedes távlatú szerződés alapján fizessen érte.
Ezzel kapcsolatban Domonyai csak annyit árult el, hogy amikor a Várszegi-féle Fotex-csoport 2008-ban Luxemburgba tette át székhelyét, az üzletember azt mondta, az arra általa alkalmasnak ítélt személyeknek egy forintért adná át a zrt. irányítását. Deutsch Tamás, az MTK elnöke és az új tulajdonosi kör vezetője legfőbb feladatként a jelenleg másodosztályú futballcsapat élvonalba juttatását jelölte meg.
"Világos elképzeléseink vannak a jövőről. Az az egyedüli elfogadható teljesítmény mindannyiunktól, ha az együttes visszajut az élvonalba." Deutsch szerint jelen pillanatban az anyagi feltételek is adottak a sikeres szerepléshez, öt-tíz évre van már egy kidolgozott struktúra. "Ez a változás a megerősödést jelentheti a labdarúgásnak, az egyik legsikeresebb magyar csapat az anyaegyesületéhez tér haza."
Várszegi Gábor magyar üzletember, aki a gyorsfilmelőhívással robbantó Fotex Kft. élén lett sikeres. Várszegi egyik alapítója volt 1971-ben a Gemini együttesnek, ahonnan 1977-ben távozott, de szövegíróként tovább dolgozott. Több dalt írt az Omegának, például a Lénát vagy a Csillagok útjánt. 1980 és 1984 között az Egyesült Államokban élt, cége az egyik első jegyzett vállalat lett az 1990-ben újrainduló pesti tőzsdén. Az MTK-hoz 1995-ben érkezett, akkor egyedülálló anyagi feltételeket biztosítva a kék-fehéreknek. |
Várszegi Gábor 16 évig volt az MTK labdarúgóklubjának tulajdonosa, ez idő alatt négy bajnoki címet, három Magyar Kupa-győzelmet és két Szuperkupa-diadalt ünnepelhetett a kék-fehér csapat. Amint arra Domonyai László emlékeztetett: Várszegi Gábor többek között először honosította meg Magyarországon a profi klubok modelljét, az ő vezetése alatt elsőként érkezett világhírű edző Magyarországra Henk ten Cate személyében. 2001-ben létrehozták a Sándor Károly Akadémiát, amelyből azóta 50 profi futballista került ki, és 20-an szerződhettek külföldre.
Várszegi és a magyar foci
A nemzetisport.hu cikke megjegyzi, a hazai sikerek ellenére az MTK a nemzetközi porondon nem tudott igazán megvillanni, a Bajnokok Ligája-csoportkörig egyszer sem tudott eljutni. Várszegi Gábor az utóbbi években egyre inkább háttérbe vonult.
A Pepsifoci.hu jellemzése szerint éveken át ő volt az ideális mecénása a magyar futballnak, hiszen nem csupán befektetett, de szerette, sőt értette is a futballt, és sikerei ellenére sem szerepelt a futballt fel- és kihasználva. Tavaly az U20-as világbajnokság során Egyiptomban kilenc egykor agárdi növendék nyakába akasztottak vb-bronzot. A Sándor Károly Akadémia sikerét mutatja, hogy mintájára sorra indultak be új, ma már meghatározó központok Kispesten, Szombathelyen vagy éppen Felcsúton.
MTI, Privátbankár