1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

2008 az egészségügyi rendszerünkért folytatott küzdelem éve lesz - jelentette ki Orbán Viktor. Szerinte kigazdálkodható a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj eltörlése miatt kieső 30 milliárd forint.
2008 az egészségügyi rendszerünkért folytatott küzdelem éve lesz - jelentette ki Orbán Viktor, aki a saját internetes honlapján megjelent videóinterjúban arról is beszélt, hogy szerinte kigazdálkodható a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj eltörlése miatt kieső 30 milliárd forint.

"A magyar társadalom 2008-ban szerintem egyre erősödő harcot folytat majd, ellenállást fejt ki, védekezést mutat, annak érdekében, hogy megvédje a társadalombiztosítási kasszát, az egészségügyi rendszert" - jelentette ki a Fidesz elnöke az orbanviktor.hu-ra felkerült videóban.

Az ellenzéki pártelnök szerint ugyanakkor a kormány is döntőnek tekinti 2008-at, mert ebben az évben akarja "visszafordíthatatlan pályára állítani" az egészségügy átalakítását, "most akarja, már nemcsak a kórházakat, hanem a társadalombiztosítási kasszát is átjátszani tőkeerős, nagy, nemzetközi vagy magyar milliárdos csoportoknak". Orbán Viktor ismét nyilvánvalóvá tette, hogy ha a Fidesz kerül hatalomra, visszaalakítja az egészségügyet.

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj eltörlése összesen nem több mint 30 milliárd forint kiesést jelent a költségvetésnek, ami kigazdálkodható. Ez nem az a tétel, amely "megboríthatná" vagy akár csak "megkarcolhatná" a költségvetést - tette hozzá. Felhívta a figyelmet arra, hogy ez az összeg töredéke annak, amennyit kormányzati negyedre akart költeni a kabinet, vagy amennyit az elmúlt öt évben az MSZP-SZDSZ kormány költött telefonokra, gépkocsikra és irodabútorokra.

A Fidesz elnöke úgy látja, ha a kormány mégis újabb terhet akar bevezetni a tandíj, a vizitdíj, kórházi napidíj eltörlésére hivatkozva, akkor "megint hazudik". Kitért arra, hogy a mostani költségvetési keretek között is lehet tandíj nélküli felsőoktatáspolitikát folytatni, illetve vizitdíj és kórházi napidíj nélkül is lehet működtetni az egészségügyet a mainál hatékonyabban. Szerinte az egészségügy minőségét anélkül kell javítani, hogy az emberektől újabb forrást vonnának be. Megjegyezte: a kormánynak a tb-járulék bevétele mellett azért van szüksége plusz pénzre az egészségügy működtetéséhez, mert tehetségtelen.

A Fidesz elnöke kiemelte: jelenleg sincsen semmi ingyen Magyarországon, a magyar emberek most is mindenért fizetnek, ezért a vita nem arról folyik, ingyenes legyen-e az egészségügy vagy sem, hanem arról, hogy a kormányt arra szorítsák-e, hogy a beszedett tb-járulékból működtesse az egészségügyet, vagy felhatalmazást kapjon ezenkívül plusz pénzeket elvenni az emberektől.

Orbán Viktor azt is mondta, a kormánynak be kellene látnia, hogy olcsóbb, emberségesebb és gyorsabb lenne, ha a március 9-ei referendummal együtt lehetne megtartani a Fidesz egészségbiztosítási törvényt megerősítő népszavazását is.

Ha a kormány erre nem hajlandó, akkor is "kattanni fog a zár", hiszen az Albert-házaspár hasonló témában kezdeményezett népszavazására várhatóan ősszel sor kerül, így majd akkor "fogjuk a törvényt hatályon kívül helyezni" - fogalmazott Orbán Viktor.

A pártelnök szerint az egészségbiztosítás átalakítása a rendszerváltás óta talán legfontosabb döntés, amelyet éppen ezért nem szabad csak a politikusokra bízni. A népszavazás mellett érvelve hozzátette: ez egy átlátható, megérthető, nem túl bonyolult kérdés, amely arról szól, hogy magán- vagy közfelelősségi körben tartsa-e Magyarország az egészségügyet és a biztosítási rendszert.

Az ellenzéki vezető reményét fejezte ki, hogy Alkotmánybíróság elé kerül az egészségbiztosítás átalakításáról szóló törvény, amely szerinte felveti az alkotmányellenesség gyanúját, mert közel 100 fontos kérdést a kormány, illetve a minisztérium rendeletalkotási jogkörébe utal.

Kóka: Kádár büszke lenne a Fideszre
Az SZDSZ vitára hívja a fideszeseket
Új politikát hirdet Gyurcsány!
MDF: Rendet kell tenni a kampánypénzek körül

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG