1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Orbán Viktor szerint a kelet-európai térség országai magukra vannak utalva, láthatóan senki nem ad nemzeti alapon gazdaságélénkítésre forrást
Az Európai Unió már a válságkezelés utáni építésen dolgozik - szögezte le Orbán Viktor, a Fidesz elnöke Brüsszelben.

Az Európai Néppárt csúcstalálkozója után, az EU állam- és kormányfőinek ülése előtt a magyar sajtónak nyilatkozva a volt miniszterelnök kifejtette: felépítenek egy teljesen új, az eddigitől különböző alapokon nyugvó gazdasági rendszert, amelynek a középpontjában az állam és a piac között megváltozott munkamegosztás áll.

- Magyarországon is már a válságon túl is gondolkodva, bátrabban kellene lépéseket hozni - hangoztatta. Hozzátette: a kormányt eddig késlekedés és kivárás jellemezte.

Orbán Viktor szerint egyetértés van abban, hogy Európában bizalomhiány van, és amíg a bizalmat nem lehet helyreállítani, addig sikeres gazdaságpolitikát sem lehet folytatni. A piacok, a pénzintézetek és a kormányok iránti bizalmat egyaránt vissza kell szerezni - mondta.

A csúcsértekezlet pénteken elfogadandó záródokumentumának tervezetét elemezve fontosnak nevezte a pénzügyi piacok ellenőrzésének új alapokra helyezését, hogy a válság ne fordulhasson még egyszer elő. Kiemelte azt is, hogy az EU törvényt követel a hitelminősítő intézetekről.

- Az abszurditás határát súrolja, hogy a kialakult válságban a főszereplők között futnak a hitelminősítők, miközben most is ők minősítik egyes országok egyébként általuk is okozott krízisének kezelését - mondta Orbán Viktor.

Egyetértett azzal is, hogy törvényt kell alkotni a biztosítótársaságok pénzvagyonának átláthatóságáról, a bankok tőkefedezetéről, a nemzetközi pénzáramlás ellenőrzéséről és a spekulációs alapok ellenőrzéséről. Gazdaságpolitikai elmozdulásnak nevezte, hogy az EU a kiemelt törekvések közé tette át a beruházást, a munkahelyteremtést és a fogyasztásnövelést.

Az élénkítési eszközök közül hangsúlyozta, hogy az uniónak sokkal gyorsabban kell kifizetnie a központi támogatásokat, valamint azt, hogy a válságkezelésre szánt pénzek jussanak el a kis- és középvállalkozásokhoz. Aláhúzta azt is, hogy a dokumentum egyértelműen beszél az adók, különösen a fogyasztási adók csökkentéséről.

Orbán Viktor emlékeztetett arra, hogy májusban Prágában az EU csúcstalálkozót tart a foglalkoztatás témájáról. - Itt az ideje, hogy végre arról essék szó, ami a mindennapi életben a legfontosabb - tette hozzá.

Az értekezlet egyik fő tanulsága Orbán Viktor szerint, hogy a kelet-európai térség országai magukra vannak utalva. Ma láthatóan senki nem ad nemzeti alapon gazdaságélénkítésre forrást, mondta. Magyarország számára azt a tanulságot is levonta, hogy az unió legfeljebb a hitelezésig hajlandó elmenni.

- Ha nem tudunk forrást teremteni, keresletet bővíteni, jobban működő gazdaságot teremteni Magyarországon, akkor, bár a világ szimpátiájától övezve, de el fogunk süllyedni a válság habjaiban - fogalmazott.

Egy kérdésre válaszolva úgy vélte, hogy Magyarország csődhelyzetben van, mert nem veszik meg az állampapírokat, és a nemzetközi hitelek csak a korábban felvett hitelek törlesztésére elegendők.

Angela Merkel német kancellár a Bundestagban csütörtökön elhangzott kormánynyilatkozatában a válságos helyzetbe került, elsősorban kelet- és közép-európai uniós tagállamok megsegítése mellett állt ki. Az MTI erre vonatkozó kérdésére válaszolva Orbán Viktor elmondta, hogy a néppárti találkozón viszont a német felszólalásban nem volt biztató elem ebből a szempontból .

Így változna a gyes, a gyed és a családi pótlék 
Az MDF beállna a Fidesz mögé
MSZP: Orbánnak csak egy dolgon jár az esze 

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG