.jpg)
A jogász szerint ugyanakkor politikai válság megfigyelhető Magyarországon. A pártok nem funkcionálisan működnek, az emberek pedig bizalmatlanok nemcsak a politikával, de egymással szemben is - tette hozzá.
Mindkét politikai oldal komoly identitásválsággal küzd: feszültség van a programok és az ideológiák között. A választópolgárok nem tudják, hogy mit kapnak a szavazatukért - húzta alá Schiffer András. A jogász úgy vélte: erősíteni kell a részvételi demokráciát Magyarországon.
Granasztó György történész szerint válsághangulat van az országban, ami válsággá is válhat. A válság jelei megfigyelhetők a demokratikus intézmények esetében. Ebben a helyzetben a demokrácia elpiacosodik, az egyén pedig magányossá válik - fűzte hozzá.
Az egyetemi tanár kiemelte: Magyarországon egyre gyengül az állam és a polgárság is. A probléma azért égető, mert a polgári társadalom tartja fenn az államot. A gyenge polgársággal járó szürkegazdaság és az inaktívak magas száma pedig gyengítik az államot - mondta Granasztó György. Tovább gyengíti az államot az iránta tanúsított bizalmatlanság, a gyenge állam pedig nem képes megvédeni polgárait - húzta alá a történész.
Európai Unió - jó ez nekünk?
Orbán vs. Gyurcsány: mit szeretünk bennük?
Kormányról és ellenzékről is rosszakat gondolunk
Orbán: Az egészségügy zuschlagosítása zajlik
Schmidt Mária beszólt a Fidesznek
MTI