1p
Négy százalék körüli veszteséggel, közel napi mélyponton zártak a vezető New York-i tőzsdemutatók. Tőzsdezáráskor az euró 1,2556 dollárra gyengült, az euró 316,33 forintot ért
Négy százalék körüli veszteséggel, közel napi mélyponton zártak a vezető New York-i tőzsdemutatók csütörtökön elsősorban a General Motors bizonytalan kilátásaira, illetve a banki részvények gyengülésére.

A technológiai papírokkal telített Nasdaq Composite index 4,0 százalék (54,15 pont) gyengüléssel 2003 márciusa óta legalacsonyabb szinten, 1299,59 ponton fejezte be a napot. A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 6594,44 ponton zárt 4,1 százalék (281,40 pont) hanyatlással. A DJIA napi legnagyobb vesztesége 311 pont volt, akkor 1997 áprilisa óta legalacsonyabb szinten, 6565 ponton állt. 

A kereskedők elmondták, különösen nyomasztotta a befektetőket a General Motors (GM) bejelentése arról, hogy meglehetősen kétségesnek tartja tevékenységének folytatását. A GM árfolyama 15,5 százalékkal gyengült, két dollár alatt zárt. A cég szerint, ha nem lesz képes a sikeres átszervezésre és amennyiben a hitelezőket tulajdonossá tévő pénzügyi terve nem működőképes, akkor az amerikai csődtörvény értelmében felszámolásra kényszerül. Az elemzők ugyan hangsúlyozzák, hogy a csőd fogalmának nem feltétlenül kellene negatív összefüggésben felmerülnie, a piacot általában, most pedig különösen az érzelmek vezérlik, így túlreagálja a negatívnak érzékelt híreket. A GM áresését követték az ágazati cégek papírjai.

A General Electric (GE) minimálisan erősödött ugyanakkor pénzügyi vezetőjének arra a kijelentésére, hogy bár lehetségesnek tartja a cég hitelbesorolásának a rontását, ennek azonban nem lesz közvetlen hatása a vállalatra. Azokra az aggodalmakra, hogy a GE elvesztheti "AAA" hitelminősítését, az elmúlt hetekben 16 éves mélypontra kerül a cég részvényára.

A Wal-Mart Stores februári eladásai 51 százalékkal nőttek, mintegy duplája volt a vártnak. Árfolyama ennek hatására közel két százalékkal emelkedett. Mintegy 15 százalékkal gyengült a Wells Fargo árfolyama a Moody´s  figyelmeztetésére, hogy ronthat a bank hitelbesorolásán. A Moody´s egyidejűleg negatívra rontotta a J.P.Morgan Chase hitelminősítésének a kilátását.

A Citigroup árfolyama mintegy 11 százalékkal esett,
napközben 1 dollár alá került a bank pénzügyi stabilitásával kapcsolatos aggodalmakra, illetve azokra a véleményekre, hogy államosíthatják. A Citi árfolyama 85 százalékkal zuhant az év eleje óta. A Citigroup piaci értéke 270 milliárd dollár volt két éve. Jelenleg ez alig haladja meg az 5,4 milliárd dollárt.

A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta hordónkénti ára 1,77 dollárral (3,9 százalékkal) 43,61 dollárra süllyedt a New York-i árupiacon (NYMEX) áprilisra.

Tőzsdezáráskor New Yorkban az euró 1,2556 dollárra gyengült a szerda késő esti 1,2655 dollárról (-0,78 százalék). A dollár 97,85 jenre csökkent az előző napi 99,00 jenről (-1,16 százalék). Az euró 316,33 forintot ért az egy nappal korábbi 307,42 forint után (+2,90 százalék). A dollár 251,90 forinton volt a szerdai 242,68 forintot követően (+3,80 százalék).

Az euró 2,40 százalékkal 27,993 cseh koronára erősödött. Az euró 1,51 százalékkal 4,7405 zlotyra emelkedett.

New Yorkban az arany ára unciánként a legközelebbi, márciusi határidőre 21,00 dollárral 927,00 dollárra erősödött.

Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG