.jpg)
Amennyiben egy esetleges népszavazáson születő döntés miatt kiesik a költségvetésből a vizitdíjhoz, a kórházi napidíjhoz és a felsőoktatási hozzájáruláshoz kapcsolódó, összesen 36 milliárd forintnyi bevétel, akkor ezt valamilyen módon pótolni kell - tette világossá a politikus. A miniszter hangsúlyozta, hogy a költségvetés bevételekből és kiadásokból áll, vagyis a két oldal nem választható el egymástól.
"Éppen ezért én úgy gondolom mind a mai napig, hogy ha a költségvetés bevételeit, vagy a költségvetés kiadásait érintő kérdésről tenne föl valaki népszavazási kérdést, akkor az egy nem alkotmányos megoldás" - vélekedett Veres János. Szerinte azzal, hogy a köztársasági elnök aláírta a költségvetési törvény módosítását, amely szerint a kiadási oldalon is megjelenik a vizitdíj visszatérítési előirányzat formájában, még egyértelműbbé vált a helyzet. Ugyanakkor a kérdés eldöntése a megfelelő alkotmányos szervek hatáskörébe tartozik - tette hozzá. Hangsúlyozta: a kieső bevételek pótlására a kiadáscsökkenés is megfelelő eszköz lehet, és ez fordítva is érvényes. "Az egyenlegnek kell meglennie" - fogalmazott a miniszter.
Megfelelőnek ítélte a magyar konvergencia program eddigi lépéseit az Európai Bizottság. Veres János fontosnak tartotta kiemelni, hogy az Európai Bizottság a konvergencia programon kívül nem tart szükségesnek újabb intézkedést. Hivatalosan most először mondta ki azt a pénzügyminiszter, hogy idén az eredetileg várt 6,8 helyett 6,4 százalék lehet a magyar államháztartási hiány. Hallgassa meg a Gazdasági Rádió összeállítását! |
Biztos ami biztos - pláne ha állampénzről van szó
Veres: 4 százalékos lesz a gazdasági növekedés