Az elnök óva intett az új kormány felállását követő "csodavárástól", és úgy vélekedett, hogy a vállalkozások esetében négy, a lakosságnál hat év alatt lehet az adókat a régió átlagos szintjére levinni.
A VOSZ elnöke kifejtette: a gazdasági növekedés beindításához forrás lehet, ha növelik a költségvetés hiányát, de ez nem szerencsés megoldás. Utalt az amerikai központi bank (Fed) elnöke, Ben Bernanke szavaira, aki szerint a válság idején a jegybankelnök egyet tehet, "két kézzel szórja a pénzt a gazdaságba". Magyarországon is a jegybanki forrásokat a gazdaság élénkítésére kellene felhasználni - emelte ki.
Demján Sándor elmondta: szükséges lenne annak a társadalmi irigységnek a száműzésére is, amely eddig jellemzően az uniós források elosztásánál jelent meg, a vállalkozások tőkehiányát pótolni lehetne az uniós pénzekből, mint ahogyan ezt más országok is tették. Példaként erre Portugáliát és Írországot említette.
Az elnök véleménye szerint "Magyarország hálás lehet a Nemzetközi Valutaalapnak", amelynek pénzügyi segítsége nélkül kétmillió munkanélküli lenne az országban, és a jövedelmek értéke, a vagyonok nagysága jelentősen csökkent volna.
Végezetül hozzátette: a ténylegesen rászoruló társadalmi réteget támogatni kell, a fizikai munka becsületét pedig vissza kell adni az országban.
Felhívta a figyelmet arra, hogy fiatalok egy része elmegy Magyarországról, és máshol keresi a megélhetését. Ezen a helyzeten változtatni kell, itt kell számukra megteremteni a boldogulás lehetőségét - hangsúlyozta Demján Sándor.
Csányi nem fél a Fidesz kétharmadától
Demján: az elmúlt 8 év kudarc volt
Demján: miből lesz itt növekedés?
GVH: Demján viheti a Milton Bankot
Orbán hajlandó kormányt alakítani
A Fidesz első törvényei július 1-jével hatályba léphetnek
MTI