2p

Ha kell, közbe is lépnek a szövetség hajói.

Megelégelte a NATO a furcsa incidenseket a Balti-tengeren, Tallin kikötőjében gyülekeznek a szövetség hajói.

Miután az elmúlt időszakban gyanús körülmények között sérültek meg tenger alatti kábelek és vezetékek a Balti-tengeren, a NATO hajókat vezényel a térségbe, hogy szemmel tartsák az eseményeket és megakadályozzák a további „balesetek” előfordulását.

„Első körben a Balti-tenger biztonsági kamerájaként fogunk szolgálni, ami azt jelenti, hogy senki nem tud majd a kritikus tenger alatti infrastruktúra ellen akciókat végrehajtani anélkül, hogy látnánk, illetve a megfelelő módon reagálnánk”

- mondta Erik Kockx a frissen felállított flotta parancsonoka a Guardian tudósítása szerint.

A holland haditengerészet Tromp nevű fregattja egy korábbi képen. Jelenleg már a Balti-tengeren védi a NATO-tagországok kritikus infrastruktúráját
A holland haditengerészet Tromp nevű fregattja egy korábbi képen. Jelenleg már a Balti-tengeren védi a NATO-tagországok kritikus infrastruktúráját
Fotó: Wikimedia

Az észt főváros kikötőjébe már megérkezett egy holland fregatt és egy tengeri kutatóhajó, illetve egy német aknamentesítő hajó, de egy francia hajó mellett még más NATO-tagországok egységei is úton vannak a Balti-tengerre, hogy a kötelékhez csatlakozzanak.

„A kötelék a közeljövőben újabb egységekkel fog bővülni, más hajók is csatlakoznak hozzánk, végül pedig hat-hét hajó fog szolgálatot teljesíteni”

- árulta el Kockx.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az iráni háború is szóba került az Egyesült Államok és Románia között
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 14:07
A NATO keleti szárnyának biztonságát érintő fejleményekről és a gazdasági együttműködés prioritásairól egyeztetett telefonon Marco Rubio amerikai és Oana Toiu román külügyminiszter – közölte pénteken az Agerpres hírügynökség.
Nemzetközi Zelenszkij: tavasszal befejezhetik a Barátság kőolajvezeték javítását
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 13:40
Ukrajna akár már idén tavasszal végezhet a Barátság kőolajvezeték helyreállításával – erről beszélt Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egy kijevi sajtótájékoztatón. A projekt azonban továbbra is függ az európai finanszírozástól, amelyet az olajszállítás lehetőségéért cserébe várnak.
Nemzetközi Másfél nap tűzszünet jöhet Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 07:03
Az ortodox húsvét miatt Vlagyimir Putyin tűzszünetet javasolt, erre Volodimir Zelenszkij is reagált a közösségi oldalán.
Nemzetközi Itt egy új felmérés: a kormánypárti szavazók is az EU-ban látják a jövőt?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 15:33
Magas az uniós tagság támogatottsága. 
Nemzetközi Gyanús területen ólálkodtak az orosz tengeralattjárók
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:17
A britek megfigyelték őket.
Nemzetközi Magyarázatot követel az Európai Bizottság a magyar kormánytól
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 13:54
Az Európai Bizottság magyarázatot vár Magyarországtól a kiszivárgott Szijjártó Péter-Szergej Lavrov-beszélgetés miatt.
Nemzetközi Nem lassít Izrael, újabb likvidálás, újabb bombázás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:16
Szerintük Libanonban nincs tűzszünet.
Nemzetközi Van egy kis baj a Hormuzi-szorossal
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 11:26
Az Iráni Forradalmi Gárda tett közzé figyelmeztetést.
Nemzetközi Csütörtökön is lecsaptak az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 11:11
Civil áldozata is van az újabb orosz dróncsapásoknak Ukrajnában.
Nemzetközi Az amerikai hadsereg marad Iránnál és már a következő körre is készül
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:06
Donald Trump figyelmeztetett, ha nem lesz valódi megállapodás, még keményebben csaphatnak le, mint eddig.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG