A részvénypiac forgalma 12,8 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítették az előző napi záráshoz képest.
Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, hogy hétfőn jelentős forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde. A befektetők abban bíznak, hogy a vírus új variánsa kevésbé veszélyes, mint azt korábban gondolták, és ez segítette a tőzsde emelkedését.
Hozzátette, az OTP jelentősen emelkedett, a forgalom nagyobb részét, több mint kétharmadát tette ki, a banki papír a pénteki csökkenését korrigálta.
- A Mol árfolyama 10 forinttal, 0,41 százalékkal 2440 forintra csökkent, 1,5 milliárd forintos forgalomban.
- Az OTP-részvények ára 600 forinttal, 3,50 százalékkal 17 735 forintra erősödött, forgalmuk 9,6 milliárd forintot tett ki.
- A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 422 forint maradt, forgalma 199,4 millió forint volt.
- Richter-papírok árfolyama 25 forinttal, 0,29 százalékkal 8600 forintra esett, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.
Hogy teljesített Európa?
Pozitív kezdés után indexemelkedéssel fejezték be a hétfői kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, részben korrigálva a pénteki nagy árfolyamcsökkenést.
Az FTSE EuroFirst 300 index 0,93 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index pedig 0,78 százalékkal zárt magasabban. Az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,47 százalék emelkedéssel fejezte be a hétfői kereskedést.
Londonban az FTSE-100 index 0,98 százalékkal erősödött, a frankfurti DAX index 0,16 százalék, Párizsban a CAC-40 index pedig 0,54 százalék nyereséget ért el. Milánóban 0,75 százalékos, Madridban pedig 0,65 százalékos indexemelkedéssel ért véget a hétfői tőzsdenap.
Pénteken az európai indexek nagyot zuhantak az új vírusvariánsról szóló jelentésekre, a gazdasági növekedést visszavető újabb korlátozásoktól tartva. A főbb indexek 3-5 százalékkal estek vissza egy-két hónapos mélypontra. A Stoxx Europe 600 gyűjtőindex is közel négy százalékkal gyengült, ami 2020 júniusa óta a legrosszabb napi teljesítménye volt.
A legnagyobb árfolyamcsökkenést az esetleges zárlat által leginkább érintett ágazatok részvényei szenvedték meg, például az utazási és szabadidős szolgáltatásokat végző vállalatoké, mint a légitársaságok vagy a szállodaláncok. Ugyanezek a papírok voltak aztán, amelyek hétfőn a legnagyobb mértékben korrigáltak felfelé.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.