Estek a zárásra a magyar papírok
Mérsékelt emelkedéssel indult a nap Európában, a trendet követve a magyar piac is pluszban nyitott. Az optimizmus azonban nem tartott sokáig a magyar piacon, mert a délelőtt folyamán mínuszba csúszott a BUX. A déli órákban viszont újra pluszba kapaszkodott, és a kora délután publikált amerikai munkanélküliségi adatok után úgy tűnt, ezt képes lehet megtartani. Az amerikai nyitás után viszont estek az árak a Wall Streeten, ami lehúzta a magyar piacot is. A zárásra így az index 150 pontot veszített az egy nappal korábbi értékéhez képest.
A vezető részvének közül esett az OTP és a Richter is. Előbbi 10810 forinton fejezte be a napot, ami 1 százalékkal marad el a szerdai értéktől, míg a gyógyszergyártó részvénye 6675 forint lett, ez 0,3 százalékos mínuszt jelent. Stagnált a Mol, amely 1865-ön zárt, míg a trenddel szemben mozgott a Magyar Telekom, amely 1 százalékos emelkedéssel 385 forinton zárt.
Hiába jelentett be akvizíciót a 4iG, a részvény nem tudott erősödni. A Jászai Gellért fémjelezte társaság a délután folyamán azt közölte, hogy megvásárolják a TR Consult Kft. (TRC) 100 százalékos üzletrészét. Mint a 4iG közleményéből kiderült, az akvizíció célja az informatikai nagyvállalat meglévő kapacitásainak, illetve a kiberbiztonság területén nyújtott szolgáltatási portfóliójának bővítése. A felvásárlás hozzájárul majd, hogy a 4iG információbiztonsági szolgáltatásaival is a régiós piacra lépjen.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
A részvénypiaccal szemben a forint árfolyama kedvezően alakult, hiszen az euróval szemben 1,5 egységet erősödött, így a délután folyamán 353,5 körüli szinten kereskedtek a devizapiacon. A kockázatvállalási hajlandóság növekedése segíthetné a forint árfolyamát, ám a járvánnyal kapcsolatos kockázatok értelemszerűen kedvezőtlenül hatnak.
Jó hírek jöttek az amerikai munkaerőpiacról
Csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban a múlt héten. A washingtoni munkaügyi minisztérium csütörtökön azt közölte, hogy a szezonálisan kiigazított adatok szerint az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma 1 millió 314 ezer volt a július 4-én zárult héten, ami 99 ezerrel kevesebb az egy héttel korábban mért 1 millió 413 ezernél. Elemzők rosszabb adatra, 1 millió 375 ezer segélykérelemre számítottak.
A segélykérelmek számát mérő négyhetes mozgóátlag 63 ezerrel, 1 millió 437 ezer 250-re süllyedt. A mozgóátlag az a mutató, amely segít kiszűrni az ideiglenes, egyszeri hatásokat. A tartósan munkanélküli segélyt kérők száma a június 27-ével végződött héten 698 ezerrel, 18 millió 62 ezerre esett az egy héttel korábbi 18 millió 760 ezerről. A négyhetes mozgóátlag 636 ezerrel, 19 millió 85 ezer 500-ra esett.
Ennek ellenére az amerikai indexek a nyitást követően lejtőre kerültek, és az európai piacok zárására időzítették a lokális mélypontot, hiszen fél 6 körül az S&P 500-as mutató közel 1,5 százalékos veszteségben állt. Ennél is nagyobb, közel 2 százalékos mínuszt mutatott a Dow Jones indexe, míg a Nasdaq ezúttal is felülteljesítő volt. Innen azonban felfele mozdultak, és a veszteség egy részét ledolgozták a főbb amerikai indexek. A szakértők szerint egyébként továbbra is a koronavírus-járvánnyal kapcsolatok kockázatok és a gazdasági kilábalást jelző hírek mozgatják leginkább a befektetőket. Bár a negyedéves gyorsjelentések is a következő időszakban látnak napvilágot, a befektetők többsége, mivel a második negyedévet a válság mélypontjaként könyveli el, a múltbeli számokkal most nem igazán törődik.