A BÉT születésnapi rendezvénye, 2012. június 21. |
Megint estek a kínai és más ázsiai részvények reggel, amit a rossz pénteki amerikai gazdasági mutatókon és a lassuló kínai gazdaságon kívül azzal is magyaráztak, hogy a kínai hatóságok összeesküvéseket és bűnözőket keresnek a tőzsdei áresések mögött, újra bele próbálnak nyúlni a piaci mechanizmusokba, pedig a lufi kipukkadását a legtöbben törvényszerűnek tartják.
Ez az augusztus 2012 óta a legrosszabb hónapja volt az amerikai részvénypiacnak, a DAX pedig 2011 óta nem hozott össze ekkora, kilenc százalékos esést. A német index 0,4 százalékkal gyengült hétfőn, hasonló volt a kép a többi európai tőzsdén is, az amerikai indexek pedig szintén 0,4 százalékos esést hoztak össze magyar idő szerint este fél hatig.
A BUX index viszont 0,3 százalékkal emelkedett a kereskedés végére, főleg az OTP miatt, amely szerény mínuszból magához tért, és estére egy százalékos pluszba tornázta fel magát. A Mol is ledolgozott valamennyit a kezdeti mínuszokból, ahogy az olajár is felfelé indult, de így is 0,9 százalékos mínuszban végzett. A Richter és a Telekom 0,8-0,8 százalékkal emelkedett.
További árfolyamok>>>>>> |
A kőolaj a nap elején esni látszott, majd késő délután lódult meg: ismét mintegy öt százalékkal drágult, miután már a múlt hét végén is két nap alatt 15 százalékkal ment fel az ára. A Marketwatch szerint az EIA csökkenő kitermelésről szóló adatot tett közzé, ez lehetett az árrobbanás gyújtózsinórja.
A devizapiacokon viszonylagos nyugalom volt, az euró/forint negyed százalékkal, 313,60 forintra esett. Még többet erősödött fizetőeszközünk a lengyel zlotyhoz képest.
További árfolyamok>>>>> |