A vegyes ázsiai zárást követően Európában sem volt egyöntetű a kép. A nagy nyugat-európai tőzsdék közül a londoni FTSE-index 0,65, míg a párizsi CAC 0,71 százalékos pluszban zárta a pénteki napot, a frankfurti DAX viszont, ha hajszállal, 0,1 százalékkal is, de mínuszban.
A BUX azonban még ennél is lejjebb végzett, noha napközben, a zárás előtt mintegy másfél órával még a pozitív tartományban tanyázott. Onnan azonban lefelé fordult és a hétnek már 0,11 százalékos bukóban intett búcsút. Mindenekelőtt az OTP Bank részvényeinek 1,3 százalékos gyengülése miatt, amelyet kisebb súlyuk miatt nem tudott kompenzálni a Richter-papírok 1,4 százalékos erősödése. A Mol részvényei stagnáltak, a Magyar Telekoméi viszont 0,3 százalékkal estek.
Az amerikai tőzsdeindexek este 6 óra környékén a legjobb úton haladtak voltak afelé, hogy már a második egymást követő hetet zárják nyereséggel. Annak köszönhetően, hogy fokozódtak az újabb masszív gazdaságösztönző csomag elfogadásához fűzött remények, illetve erősödnek azok a várakozások, miszerint a demokraták jelöltje, Joe Biden nyeri a novemberi elnökválasztást. A 30 vezető vállalat DJIA-indexe 0,5, az S&P 500-as mutató 0,7, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója viszont már 1 százalék feletti pluszban állt.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1815 dollárt adtak, 0,46 százalékkal gyengült az amerikai fizetőeszköz. A jenhez képest 0,21 százalékkal gyengült a dollár árfolyama, 105,78 jenen forgott fél négykor. A forint továbbra is jó passzban van, a nap vége felé közeledve az euróval szemben már több mint 1 százalékos pluszt halmozott fel, s megcélozta a 356-os szintet.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökkent, noha mindketten lefaragták a délelőtti veszteségeiket. Így a hazai benzinárak meghatározásánál irányadó északi-tengeri Brent hordónként már a tegnapi záró árán, 43,34 dolláron állt, míg az észak-amerikai könnyűolaj valamivel 41 dollár felett.
A nemesfémek tovább izmosodtak a hét utolsó üzleti napján. Az arany unciánkénti ára csaknem 1,9 százalékkal, 1930 dollárra emelkedett, míg az ezüsté még ennél is jobban, 4,3 százalékkal erősödve, megközelítette a 25 dolláros lélektani határt.