82 százalékos növekedéssel, 742,4 millió forintra növelte nettó árbevételét a 2024-es év első hat hónapjában a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett kibervédelmi cég, a ViVeTech Nyrt. Adózott eredménye ezzel párhuzamosan 67 százalékkal, 91,1 millió forintra emelkedett.
Évente 20 milliárd dollárral bővül a kiberbiztonsági piac, itthon is több ezer cég érintett
A globális kiberbiztonsági piac méretét a szakértők 2022-ben még 173 milliárd amerikai dollárra becsülték, azonban az iparági előrejelzések szerint 2027-ig várhatóan átlagosan évi 20 milliárd dollárral, mintegy 266 milliárd amerikai dollárra bővülhet a szektor. A növekedést leginkább a digitalizációs forradalom, a felhőalapú szolgáltatások és az AI térnyerése mozgatja, egyre több vállalkozás ismeri fel ugyanis, hogy jelentős károktól óvhatja meg magát, ha időben védekezik az online támadásokkal szemben.
Az EU kiberbiztonsági jogszabálycsomagjának, a NIS2-nek való megfelelés a ViVeTech becslése szerint hazánkban nagyjából háromezer céget és azok beszállítóit érinti.
A témában szeptember 17-én Budapesten tart Kiberbiztonsági Klubot a Klasszis Média - milyen újabb kihívások várnak a NIS2 szabályozásban érintett cégekre az ősz során? A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága szakmai közreműködésével szervezett rendezvényen a ViVeTech elnöke is részt vesz - részletek és jelentkezés >>
A 2011-ben alapított, magyar tulajdonú ViVeTech Nyrt. elsősorban IT-biztonsági megoldásokat kínál, és saját fejlesztésű szoftvereivel többek között hazai és nemzetközi kritikus infrastruktúra-szolgáltatók, például az egészségügy, a közlekedés és a közigazgatás területén működő ügyfelei kibertámadások elleni védekezését segíti. A ViVeTech növekedési stratégiájának fókuszában a többi uniós tagállamban, így Németországban és elsősorban a kelet-közép-európai régió országaiban történő piacra lépés áll. A ViVeTech részvénye 2022. május 31. óta van jelen a Budapesti Értéktőzsde középvállalatokra specializált Xtend piacán. A társaság közkézhányada jelenleg 23,11 százalék.