A hét eddigi részében tapasztalható jó nagy esések után némi megnyugvás jött csütörtökön, aminek egyik oka az lehet, hogy szerda este Amerikában is szépen emelkedtek az árfolyamok. Ma pedig a vártnál nagyobb munkahely-bővülésről számoltak be az USA statisztikái, ami csökkentheti a Brexit-recessziótól való félelmeket.
Az európai indexek szolid pluszban voltak a nap nagy részében, a Stoxx 600 index végül egy százalékos pluszban végzett. A DAX 0,5, a francia index 0,8, a brit FTSE 100 1,0 százalékkal ment fel. Átlag felett alakult a spanyol, portugál, görög index, alig nulla felett az olasz.
Budapesten a BUX index 1,8 százalékkal ment fel, főleg a Mol miatt, de az OTP-tulajdonosok is örülhetnek. Az olajcég részvénye 4,3 százalékkal 17 425 forintra száguldott, az OTP 1,9 százalékkal 6445 forintra. A Richter viszont 0,4 százalékkal 5765 forintra gyengült, sőt volt nap közben jóval lejjebb is. A Telekom két forinttal, fél százalékkal tudott erősödni.
A nemzetközi devizapiacok viszonylag csendesek voltak, a dollár/jen ismét 101 alá esett, az euró kissé tovább gyengült a dollárhoz képest, a font alig változott. A forint viszont remekelt, fél százalékkal, mintegy 1,5 forinttal süllyedt az euró ára, 315 forintra. Talán a Moody's lehet az oka, amely holnap felminősítheti Magyarországot. Ezt a várakozást erősíti mai nyilatkozata is a térségünk országainak Brexit-álló képességéről.
Az amerikai indexek eléggé bizonytalanul kezdték a napot, hat óra után az S&P még alig változott és hiába küzdött a 2100 pontos határral, a Nasdaq indexe negyed százalékkal emelkedett.
A kőolajpiac az esedékes készletadatok közzététele előtt még optimista volt, egy százalék körüli emelkedésben mozgott a nap során az árfolyam. Az adat közzététele után azonban jó nagyot zuhant, jelenleg három százalékos mínuszban, 46,0 és 47,30 dolláron van a WTI, illetve a Brent. Az arany és az ezüst kissé megtorpant a rossz hangulat mérséklődésével, az ezüst visszaesett 20 dollár alá.