Vargáék bejelentették: jövőre jön az eurókötvény. >>> |
Egy másik kihívást jelenthet a nyersanyagárak növekedése, az elemző szerint ugyanis pont az energiaárak mozgása volt az alacsony hozamok egyik fő okozója. Mostanra azonban az olaj hordónkénti ára lassan, de biztosan 60 dollár fölé kúszott (a korábbi rekordalacsony szintekről) és annak ellenére, hogy sokan komoly ellenállást vizionálnak nem sokkal a jelenlegi szint felett, az olajár, együtt az általában tapasztalható nyersanyagár-növekedéssel, felfelé hajtja az inflációt és a hozamokat.
Minden szem a jegybankokon?
A mennyiségi lazítás bizonyos elemeinek eddigi kivezetése eddig igen kevés hatással járt Fasdal szerint. Az európai hozamok továbbra is kifejezetten alacsonyak, ami több szempontból is annak tudható be, hogy az Európai Központi Bank tovább folytatja a kötvényvásárlást. Az emelkedő hozamokat Kína növekedése gáncsolhatja el, az ázsiai régió felelős ugyanis a globális növekedés egyharmadáért, így egy itteni megtorpanás mindenütt éreztetné a hatását.
Rövid távon fejti ki hatását azonban az erős euró, ami visszatartja az EKB-t attól, hogy a közeljövőben kivezesse a mennyiségi lazítás eszközeit, és jóval agresszívabb álláspontot vegyen fel - ilyen módon a hozamok emelkedése is megtorpanhat, tette hozzá a szakember.
2017 a devizapiacon: egy nagy pofon, meg a mi kis erős várunk Egy évvel ezelőtt tele volt az internet azzal, hogy a dollár meddig fog még erősödni, ehelyett hatalmasat gyengült 2017-ben. Sok mindenhez képest erősödött az euró, de a kelet-európai devizák többsége ez alól kivétel. Erős vár a mi forintunk, alig mozdult el az óesztendőben. Néhány feltörekvő piaci deviza értéke nagyot zuhant. A Privátbankár.hu cikkéért kattints ide! >>> |