Magyar idő szerint este nyolckor adja ki közleményét a Fed nyílt piaci bizottsága, amit a piacok nagyon várnak, hátha iránymutatást ad a kamatemelésekről, a Fed mérlegfőösszegének csökkentéséről. Ezen túl főleg a gyorsjelentések határozták meg a napot, amelyek mennyisége hatalmasra szökött.
A legnagyobb eurózónás tőzsdei cégeket mutató EuroStoxx 50 index 0,4, a német DAX 0,3, a francia CAC 0,5 százalékkal ment fel, a brit mutató 0,2 százalékkal erősödött. Az amerikai S&P 500 stagnált, a Nasdaq 0,2, a Dow Jones ipari átlag 0,4 százalékos pluszban van.
Konzumhullámok
Itthon a BUX index 0,8 százalékkal ment fel, a Mol és az OTP egyaránt szépen teljesített. Az olajrészvény 1,7 százalékkal 21 800-ra, a bankpapír 1,4 százalékkal 9448-ra hágott. A Richter egy százalékkal 6681-re, a Telekom csak egy forinttal 467-re süllyedt.
A miniszterelnöki körökhöz közel álló Konzum még önmagához képest is szédítő pályát írt le, először leesett a megengedett maximális 20 százalékkal 1144-re, majd a maximálisan lehetséges plusz húsz százalékra ugrott 1714 forintra. Az Opimus nyugodtabb volt, kisebb kilengések után 11 százalékkal drágult, a BIF ára nem változott. A Konzum csúcsa egyébként két hete 3178 forint volt, ehhez képest már nagyjából lefeleződött a részvény ára.
Elöl a Boeing
A brit gazdaság eléggé gyenge teljesítményéről szóltak ma a hírek, erre az angol font még erősödött is. A forint kissé gyengült, 305,20-ról 305,60-ra ment fel az euró. A dollár végre erősödött kicsit, 1,1630 az euróval szemben.
Jót jelentett az AMD és az AT&T, mindkét részvény öt százalékkal megy fel. A Boeingnek nagyon jó napja van, miután a nyeresége megugrott és az előrejelzései is biztatóak, ez nyolc százalékot jelentett az árban. Követték olyan nagyágyúk, mint a Verizon, a Visa, a 3M, az Apple, a Goldman, a Boeing után ezek vitték fel a Dow Jonest a Marketwatch szerint.
Egy pokoli nap előtt
A csütörtök pokolinak ígérkezik a Bloomberg szerint Európában, egy elemző azt állítja, húsz éve nem volt ilyen sűrű nap az európai cégvilágban. Akkora mennyiségű gyorsjelentés fog érkezni, hogy felsorolni is nehéz, lesz, hogy csak pár perccel követik majd egymást a nagyágyúk. A részvényelemzőknek és befektetőknek nehéz lesz.
Donald Trump elnök azt találta mondani, hogy az Apple nagy gyárakat fog építeni az USA-ban, mindjárt hármat. Amit állítólag magától Tim Cook Apple-vezértől hallott. A részvényt ez nagyon nem hatotta meg, 0,6 százalékkal drágult.
Mi történik a lírával?
A török líra már egy ideje gyengülő pályán volt, bizonyára nem függetlenül attól, hogy az országnak az EU-val, főleg Németországgal való kapcsolata megromlott. Ma végre 0,7 százalékkal erősödött az euróhoz képest, amiben szerepe lehet a gyengülő eurónak, a németekkel folytatott szópárbaj csillapodásának. De annak is, hogy a török jegybank holnap ülést tart. Kedden még történelmi mélypont közelében zárt a török líra.
500 a Telekom célára
Szolid negyedévet zárhat a Telekom a KBC Equitas szerint, jövő hét szerdán piaczárás után jönnek majd a számok. „A főbb sorokon visszaesés jöhet a montenegrói leány eladása miatt, ugyanakkor az éves előrejelzés maradhat a korábbi, és az osztaléknál is változatlanul 25 forintos előrejelzésre számítunk. Kereskedési ötletünk stratégiáján nem változtatunk, célszint 500, stop-loss 435 forintnál” – foglalható össze a cég véleménye.
A brókercég szerint erős jelentéseket mutattak ma délután a nagy amerikai cégek. „A Ford és a Boeing látványosan megverte az elemzői EPS-várakozásokat, és a Coca-Cola tisztított számai is a vártnál valamivel jobbak lettek. A Boeing ráadásul az éves várakozásokat is megemelte” – írták még az amerikai nyitás előtt.
Az olaj a kedvező amerikai készletadat előtt is szerény pluszban volt, de utána még bele is húzott, 1,2 százalék körül emelkedik. Így a WTI 48,50, a Brent 50,70 körül áll. Az arany stagnál, a réz 0,9 százalékkal emelkedik.