Már tegnap este, az amerikai kereskedés végére elromlott a hangulat a piacokon, mára virradóra pedig a legtöbb ázsiai részvénypiac mínuszba került, miután az amerikai Fed elnöke, Ben Bernanke csütörtöki meghallgatásán azt mondta: egyelőre nincsen olyan indok, ami szükségessé tenne egy újabb monetáris lazítást. A befektetők csalódtak, ugyanis az elmúlt napok amerikai jegybankári nyilatkozataiból szinte biztosra vették, hogy a küszöbön áll egy újabb bejelentés. Bernanke beszéde azonban egyelőre kifogta a szelet a vitorláikból. A negatív hangulatot fokozza, hogy a Fitch Ratings este agresszív mértékben, egyszerre három fokozattal leminősítette Spanyolországot. A hitelminősítő arra a becslésére hivatkozva lépett, hogy a spanyol bankrendszer átalakítása és feltőkésítése a spanyol hazai össztermék 9 százalékával egyenlő összeget is felemészthet.
Megint gyengül az euró, az EUR/USD ismét az 1,25-ös szint alá csúszott reggel és erősödött a japán jen. Utóbbi miatt a japán tőzsde jelentős, 2 százalék fölötti mínuszba került a kereskedés végére, annak ellenére, hogy a vártnál erősebb első negyedévet zárt a szigetország.
A japán gazdaság 4,7 százalékkal nőtt az első negyedévben éves összevetésben és 1,2 százalékkal az előző három hónaphoz képest. Mindkét adat jobb a szakértők által vártnál és meghaladta az kormány által a múlt hónapban előzetesként közölt adatokat. A negyedéves növekedéssel kapcsolatos előzetes szám 1 százalékról szólt, a szakértők 1,1 százalékot vártak. A nem végleges éves szintű előzetes adat 4,1 százalék volt, az elemzői becslésekben 4,4 százalék szerepelt. A világ harmadik legerősebb gazdaságát tavaly jelentősen visszavetette a komoly károkat okozó márciusi földrengés és az azt követő szökőár. Idén azonban felpörgött a gazdaság a természeti katasztrófát követő helyreállítási munkálatok, valamint a növekvő lakossági kiadások eredményeként.
Ma reggelre vált ismét egyértelművé mennyire kétélű fegyver lehet a kínai kamatcsökkentés. A piacok először megörültek az újabb lazításnak, azonban később már inkább arra koncentráltak, hogy a kínai központi bank lépésének hátterében főleg az az ok állhat, hogy a baj elébe akarnak kerülni, ugyanis már látják a visszaesés gyorsulását a kínai gazdaságban.
A budapesti tőzsde és a vezető részvények 1 százalék körüli mínuszban kezdték a napot, a forint egyelőre nem mutatott nagy elmozdulást, azután sem, hogy kiderült: a magyar gazdaság 0,7 százalékkal esett vissza éves alapon az első negyedévben.