Kontinensünkön a főbb indexek 3 százalék fölötti mértékben zuhannak, ami ritkaság számba megy, ezt már vérzivatarnak szokták minősíteni a vehemensebb elemzők. Párizs 3 és fél százalékkal vezeti a mezőnyt, így újra, immár sokadszor 5 ezer pont alá került az index. A DAX 3,2 százalékkal 11 ezer pont alá esett.
Friss árfolyamok >>> |
Amerikában az indexek esése csak kicsit több mint 1 százalék, de elestek a komoly szintek: az S&P 500 indexnél a 200 napos mozgóátlag, a Nasdaq esetében az 5 ezer pont. Így mind a két fontos index közel áll ahhoz, hogy végleg leforduljon a hosszú időn át kiépített tetőből. Ha pár napon belül nem emelkednek vissza a kritikus szintek fölé, akkor jó eséllyel hosszú időre megtörhet az emelkedő trend.
Az Alibaba kihozta negyedéves eredményét, amit a piac gyengének talált, így a papír 7 százalékkal zuhan. Ezzel majdnem egy éves tőzsdei történetének legmélyebb pontjára, egyben a kibocsátási árfolyam közelébe esett. A Yahoo is 6 százalékot esik, ami érthető, hisz lényegében a cég inkább egy Alibabát birtokló alapnak tekinthető, mintsem hagyományos részvénytársaságnak.
A BÉT remekül átvészeli a nemzetközi helyzetet, hisz a BUX mindössze 80 pontot, azaz 0,3 százalékot esett. A Mol és a Telekom szűk 1 százalékot estek, viszont az OTP még minimális mértékben emelkedni is tudott, 5700 forintig.
A forint magához tért a reggeli mélységek után: az euróval szembeni 313-as árfolyam után estére a 311-et közelíti. Az olaj maradt a mélységben, viszont az arany folytatja a szárnyalást, már 1123 dolláron áll.