Nézzünk az adatok mögé egy olyan szempontból, amit nem szoktunk nagyon figyelembe venni. Világviszonylatban 10 alakuló cégből 8 nem éri meg az 5. évét. Azaz 10 cégvezetőből, alapítóból 8 vall kudarcot. Ennek ellenére a sajtó általában a sikertörténetekről ír, és ennek megfelelően nemigen tudjuk, mi lesz azoknak az embereknek a sorsa, akiknek egy bukott cég után kell talpra állniuk. Pedig ha pusztán logikusan gondolkodunk, akkor egyértelmű, hogy ezek a bukott cégek termelik ki a jövő legsikeresebb vállalkozóit - matematikai lehetetlenség ugyanis, hogy a sikeres vállalkozások ne a bukottak komposztjából sarjadjanak ki.
Ezektől a vállalakozóktól pedig többet lehet tanulni, mint bármelyik tankönyvből: nemcsak azt tudják, milyen a gödör legmélye, de azt is, hol van a kivezető út.
A kudarc mégsem szalonképes beszédtéma. Ennek megy szembe az a provokatív megközelítés, amit tőlünk nyugatabbra Fail Movement-nek neveznek, azaz Kudarcmozgalomnak. A mozgalom azt sugallja: akkor tanulhatunk a kudarcból, ha őszintén beszélünk róla. Itthoni megjelenése az immár harmadik alkalommal megrendezett Kudarckonferencia (LINK), ami a kudarc okait, formáit, és a vele való megküzdés módjait járja körül, legközelebb november 25-én este.
Az előadók között az első két alkalommal ott volt Valner Szabolcs Vatera-alapító, Károlyi Antal befektető és Halácsy Péter, a Prezi egyik társalapítója is. Mindannyian szigorúan egyes szám első személyben beszéltek kudarcról és sikerekről. A mostani Kudarckonferencián is izgalmas az előadók sora: (LINK) vállalkozó, nagyvállalati vezető éppúgy van köztük, mint katolikus pap, gyermekonkológus vagy éppen designer - és továbbra is egyes szám első személyben mesélnek majd.
Inspiráció, emberi tanulságok és nagyonis hasznosítható tudás - ezt adja a Kudarckonferencia mindazoknak, akik november 25-én este ott lesznek.
Mindent radikális őszinteséggel. További információk: