Eközben a lengyel zloty és a cseh korona még némi profitkivételre, visszaesésre számíthat a következő napokban, feltéve, hogy a nemsokára megjelenő lengyel ipari termelési adatok nem lesznek sokkal jobbak a vártnál, írta elemzők véleményét idézve szerda reggel a Dow Jones hírügynökség.
A térségi valuták a múlt héten indultak javulásnak, miután a Svájci Nemzeti Bank rekord mélységbe süllyesztette irányadó kamatcélját, és más intézkedéseket is ígért a svájci frank gyengítésére. A frank gyengítése hosszabb távon valamelyes segítség lehet a sokszázezer devizahitelesnek Lengyelországban és Magyarországon, így közvetve a szélesebb pénzügyi feszültséget is enyhítheti ezekben az országokban.
A forint javulását elemzők azzal is magyarázzák, hogy a piac mindinkább hisz a Magyar Nemzeti Bank (MNB) beavatkozásában. A múlt hétre minden napra jutott szóbeli beavatkozás az MNB részéről, és devizapiaci kereskedők nyíltpiaci műveleteket is gyanítanak. Az MNB ezt természetesen nem kommentálta, de múlt csütörtökön bejelentette, hogy mintegy 2,4 milliárd euró uniós forrást konvertál év közben forintra a bankközi devizapiacon.
A londoni bankközi piacon a forint/euró-árfolyam szerda reggel 296,80-297,10-en állt. A forint 0,22 százalékkal erősebb volt a kora hajnalinál, és 12,62 százalékkal gyengébb az euróval szemben, mint év végén.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Mire megy a hitelünk a gyenge svájci frankkal?
Zuhan Svájc, esik a frank
300 fölött: a zloty magával rántotta a forintot
Egyre jobb az államadósságunk megítélése
MTI