3p

Az egyik mindenképpen a szorgos, pontos és precíz marketingmunka, amelynek Magyarországon is évről évre tanúi lehetünk. Bár még tart a tél az Alpokban, a legfrissebb nyári kulturális és kiránduló ajánlatokat ismertették szerda este a Budapestre érkező ausztriai szakemberek, hogy bemutassák azokat a magyar kollegáknak.

A budavári Hiltonban tartott budapesti rendezvényen Alsó-Ausztria, Bécs, Burgenland, Felső-Ausztria, Karintia, SalzburgerLand, Stájerország és Tirol 18 kiállítójával találkozhattak az utaztatók és az újságírók. A workshop „műsorvezetője” Oskar Hinteregger, az Österreich Werbung (ÖW) magyarországi irodájának igazgatója volt, aki magyarul köszöntötte a jelenlévőket, nagy sikert aratva. Ezután az egyes régiók képviselőit párosan hívta mikrofon elé, hogy ismertessék szűkebb pátriájuk újdonságait.

Megtudhattuk például, hogy – végre, ahogy Hinteregger fogalmazott – Graznak is van városkártyája. Salzburg már régen rendelkezik ilyennel.

Schönbrunn ma is a magyarok egyik kedvelt célpontja. Fotó: Depositphotos
Schönbrunn ma is a magyarok egyik kedvelt célpontja. Fotó: Depositphotos

Az osztrák turisztikai szakemberek mindig tudják, hogy egy új attrakcióval, vagy egy ütős reklámfilmmel miképpen kell egy-egy tartományra felhívni a figyelmet, mint ahogy ez Salzburg esetében is kiderült. A helyi marketingesek nem szeretnék, ha a város örökké csak Mozartról és Salieriről szólna, hanem kissé megváltozna az imázsa, és egy fiatalos, nyüzsgő település lenne, amely helyi ételei miatt is közkedvelt.

Több, mint kastély

Schönbrunn ma is a magyarok fő turisztikai látványossága Ausztriában. A császári paloták képviseletében egy felvidéki, galántai magyar szakember, Orbán Zsolt szolgált friss  információkkal. Új cégnév talán a magyar szakemberek számára is az Imperial Austria Palaces Service Gmbh, amelyhez a hatalmas kastélyon kívül hozzátartozik a Sisi múzeum, a Schloss Hof, az állatkert és a Möbel, azaz bútormúzeum is. A régi berendezési tárgyakat és más, eredeti, nagy értékű holmikat a legújabb technikával mutatják be a látogatóknak.

Ha Kismarton, akkor az Esterházy kastély és Mária Madarász-Kalmár, akit sokan már ismerősként üdvözöltünk a Hiltonban rendezett workshopon. Ő az, aki mindent tud a kastély történelméről, kincseiről, a legendás családról, de a környék új szállásairól, gasztronómiai és más élményeiről is.

A Fertő-tó osztrák oldala sok tekintetben még kissé felfedezetlen a magyarok számára,

ebben segített a Neusiedler See Tourismus GmbH részéről Michaela Fischbach. Érdemes az aktuális információkért rákattintani a www.neusiedlersee.com  weboldalra. Linz, Villach, Klagenfurt, Graz, a Wörthi tó és Bad Kleinkirchem  - szintén elhozta friss turisztikai kínálatát.

Egy csillogó ékkő Tirolból

Ezúttal külön bemutatkozott Ausztria csillogó ékköve, a tiroli Swarovski látogató központ is, amely ritkán hozza el turisztikai ajánlatát Magyarországra. Florian Holzknecht marketing menedzser vázolta fel, mi mindent tud a hatalmas területen fekvő kristálybirodalom. amely ma már turisztikai nagyüzem lett.

Tirol világhírű látványossága nem esik közel a határhoz, ezért kevés a magyar turista. Főleg a német ajkú országokból érkeznek ide turisták, de távoli kontinensekről is iderepülnek a kristályimádó csoportok. Kihagyhatatlan programnak ígérkezik, ha Innsbruckba utazunk, a városközponttól ugyanis 20 percre található.

A nagy sikerű rendezvény egyik fontos jelszava volt a fenntarthatóság, erről a Saubermacher Magyarország Kft. képviselője tartott előadást.

 

 

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Turizmus És ehhez mit szól majd Orbán Viktor?
Privátbankár.hu | 2025. március 27. 08:30
A külföldiek mentették meg a turisztikai ágazat renoméját, nélkülük mínuszos lenne a mérleg.
Turizmus Vége a káosznak: újra működik a világ egyik legfontosabb reptere
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 12:52
Rengeteg járatot kellett máshová irányítani.
Turizmus Vetkőzz vagy távozz! – új rendelkezés a német strandon
Bózsó Péter | 2025. március 8. 14:14
Miért tilthatják be a fürdőruhát a rostocki nudista strandokon?
Turizmus Mostantól legombolnak rólunk egy kis pénzt, ha a britekhez utazunk
Privátbankár.hu | 2025. március 5. 13:28
Nagy-britanniai elektronikus belépési engedélyt kell kiváltani az Európából – köztük az Európai Unió tagországaiból – érkező beutazóknak is.
Turizmus 19,2 millió forint egy éjszakáért? Így pihennek a luxus szerelmesei
Elek Lenke | 2025. március 2. 15:11
Manhattanben a luxusszállodák világa folyamatosan változik: a fényűző lakosztályok mellett egyre nagyobb szerepet kap a fenntarthatóság és a természetközeli dizájn. A Park Hyatt New York új lakosztálya kortárs művészettel és csúcskategóriás szolgáltatásokkal csábítja a vendégeket, míg Richard Gere vidéki fogadója történelmi hangulattal és rusztikus eleganciával hódít.
Turizmus Most akkor mégis van pénz? Úgy tűnik, utazni igen!
Privátbankár.hu | 2025. február 27. 08:47
Itt vannak a KSH friss adatai!
Turizmus A Wizz Air kikapott az osztrák kamarától
Privátbankár.hu | 2025. február 18. 11:51
Az osztrák munkavállalói kamarának adott igazat az ottani bíróság. A Wizz Air a döntésnek megfelelően intézkedik. 
Turizmus Donald Trump húzása felforgathatja a turizmust is
Elek Lenke | 2025. február 16. 18:19
Donald Trump elnöki rendelete megszünteti az X nemi jelölést az útlevelekben, ez a turizmusra is hatással lehet.
Turizmus Melyik a világ legbiztonságosabb országa?
Elek Lenke | 2025. február 13. 14:43
Izland idén is a világ legbiztonságosabb úti célja lett a Berkshire Hathaway Travel Protection friss rangsorában. A kevés lakos, a szabályok betartása és az alacsony bűnözési ráta mind hozzájárulnak a szigetország vonzerejéhez. Bár az árszint magas, a természeti csodák és az egyedi kultúra miatt sokan választják úti célként.
Turizmus Trump egy zsák pénzt spórolt Grönlandnak
Privátbankár.hu | 2025. február 13. 12:58
Grönland megvásárlásának terve elég jó reklám lett. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG