A 2014-2020-as európai uniós fejlesztési ciklus minden pályázatát meghirdeti a kormány 2017. június 30-ig, összesen 12 ezer milliárd forint keretösszegben – mondta a Győr-Moson-Sopron megyei fejlesztésekért felelős miniszteri biztos. Simon Róbert Balázs elmondta, hogy az idén még 133 pályázati kiírás jelenik meg.
A politikus elmondta azt is, hogy a felgyorsított pályáztatás olyan előnyhöz juttatja majd a vállalkozásokat, önkormányzatokat és civil szervezeteket, amelyek révén növelni tudják versenyképességüket, munkahelyeket teremthetnek, hozzájárulhatnak az ország exportképességének növekedéséhez, ezáltal a magyar gazdaság bővüléséhez.
K+F-re megjelent pályázatok
Kedden megjelent három pályázat is a vállalati kutatás-fejlesztési és innovációs (K+F+I) tevékenység növelésére, összesen 71 milliárd forint keretösszegben.
Valamennyi kiírást a kormány hivatalos pályázati oldalán, a palyazat.gov.hu oldalon is találja. |
1., A Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása című kiírásra mikro-, kis-, és középvállalkozások, illetve nagyvállalatok 50 milliárd forintos keretösszegig nyújthatnak be pályázatot. A jelentős szellemi hozzáadott értéket tartalmazó, új, piacképes termékek, szolgáltatások, technológiák, illetve ezek prototípusai kifejlesztésének megvalósítására minimum 50 millió, maximum 1 milliárd forint vissza nem térítendő támogatás igényelhető.
A felhívásra szeptember 30-tól adhatják be a pályázók konkrét elképzeléseiket.
Start 2015: Konferencia a pályázatokról kkv-knak! Az elmúlt néhány hónapban megnyílt az uniós pénzcsap és szépen lassan meghirdetésre kerülnek a pályázati lehetőségek. A témában a Privátbankár.hu konferenciát szervez szeptember 10-én. Ajánljuk a konferenciát azoknak a cégtulajdonosoknak, cégvezetőknek, akik
|
2., Az Iparjog című pályázaton 1 milliárd forintos keretösszegig mikro-, kis- és középvállalkozások, költségvetési szervek, non-profit gazdasági társaságok minimum 1 millió, maximum 6 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyerhetnek el. A felhívás célja a szellemi alkotások hazai, és/vagy nemzetközi iparjogvédelmi oltalmát szolgáló újdonságkutatási, oltalomszerzési és oltalom-fenntartási, valamint a szellemi vagyon értékelés és audit tevékenységek támogatása.
A pályázatok szeptember 24-től nyújthatók be.
3., A Kutatási infrastruktúra megerősítése - nemzetköziesedés, hálózatosodás című felhívás célja a hazai kutatási infrastruktúra nemzetközi versenyképességének erősítése, a kutatás hatékonyságának növelése, valamint a kutatói hálózatosodás ösztönzése. A 20 milliárd forintos keretösszegre támogatási kérelmet nyújthatnak be költségvetési szervek, azok jogi személyiséggel rendelkező intézményei (amennyiben kutatóhelynek minősülnek), egyházi tulajdonú felsőoktatási intézmények, állami többségi tulajdonú non-profit gazdasági társaságok. Az elnyerhető vissza nem térítendő támogatás 50 millió és 1 milliárd forint között lehet.
A konstrukció keretében kizárólag olyan kutatási eszköz, illetve infrastruktúra-beszerzés, építés vagy korszerűsítés támogatható, amely nemzetközi kutatási infrastruktúrákban való magyar részvételt, illetve azokhoz való csatlakozást tesz lehetővé, valamint hozzájárul a Horizont 2020 (H2020) program keretében támogatott programokhoz.
A pályázati felhívásra október 15-től lehet benyújtani a támogatási igényeket.
Munkahelyteremtés és exportnövelés a cél
Csepreghy Nándor Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára nemrég úgy nyilatkozott, a kormánynak nem az a célja, hogy a "lehető leggyorsabban vigyék el ezeket a pályázati forrásokat", hanem hogy olyan beruházások valósuljanak meg, amelyek az ország exportképességét növelik vagy új munkahelyeket teremtenek.
Csepreghy elmondta azt is, míg a 2007-2013-as fejlesztési ciklus teljes keretösszegének mindössze 16 százalékát pályázhatták meg a vállalkozások, most azonban az ország rendelkezésére álló 12 ezer milliárd forint 60 százalékát viszik majd el vállalkozói projektek. A maradék 40 százalékot ugyan az állam használja fel, de ez is a gazdaságfejlesztést szolgálja. Erre példaként említette, hogy az összes megyei jogú várost bekapcsolják az autópálya-hálózatba.
Ha tényleg 2 év alatt szeretnénk kiírni a 2014-20-as időszak pályázatait, az elektronikus pályázati rendszer gyermekbetegségeit sürgősen orvosolni kell - mondta nemrég a Privátbankárnak Krisán László. A KAVOSZ Zrt. vezérigazgatójával készült videót itt lehet megtekinteni: