A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított márciusi értéke: 57 lett. Ez alapján a válaszadók az előző hónaphoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be. Az év végi trend végig kedvező képet mutatott, és ez folytatódik 2018 elején is. Az ütem némileg ismét lassult, de az index továbbra is bővülést jelez - közölte 100 feldolgozóipari vállalat véleménye alapján készült legfrissebb felmérését a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság.
A termelési mennyiség indexe csökkent februári értékéhez képest, de 50 pont felett maradva a termelt mennyiség emelkedését jelzi az előző hónappal összevetve, immár harmincegyedik alkalommal.
Az új rendelések indexe némileg csökkent, de 50 pont felett maradva jelzi, hogy az új rendelések állománya ismét magasabb lett az előző hónaphoz viszonyítva.
A márciusi szállítási átfutási idő hosszabb lett februárhoz képest, és az ütem gyorsult. Az index értéke hat hónapja ismét 50 pont alatt van.
A vásárolt készletek tizenötödik hónapja bővülnek, most változatlan ütemben.
A foglalkoztatottsági index az elmúlt hónapokhoz hasonlóan márciusban is növekedésre utal, az elmúlt egy évben folyamatosan.
Mi drágult és miből volt hány?
Márciusban címke, csomagolóanyag, dugó, feldolgozott acél, lemez, műanyag flakon, papír, üveg és vas kapcsán jeleztek a válaszadók jelentősebb áremelkedést. Hiány volt alumíniumból, boros üvegből (0,75 és 1 literes), cellulózból készült papírból, hidraulikus munkahengerből, műanyag granulátumból, nyersanyagból, olajból és poliamidból. Jelentősebb árcsökkenés az élőállatnál volt.