Tovább dagad az autóvisszahívási botrány – felkészül a Mazda
Gyakorlatilag minden nagyobb autógyár érintett most már a légzsákbotrányban, iszonyatos pénzek mehetnek el a cserékre.
Mi a probléma?A légzsák kinyílásához szükséges elsütő túlságosan erőset robban az érintett autókban, fémdarabokat repítve az utastérbe. A szakértők eddig 6 halálesetet hoztak összefüggésbe a hibával.
A Mazda Japánban hívott vissza 75 ezer autót, miután a Takata veszélyes légzsákrobbantói ezekben is megtalálhatóak. Egyébként 38 ezer autót már korábban visszahívtak felülvizsgálatra – írja a Reuters.
Dagad a botrány
A Mazda lépése egyáltalán nem meglepő, a Honda mellett a Toyota, a Nissan, a BMW, és a Chrysler is hívott vissza autókat. A Takata korábban úgy nyilatkozott, hogy évekig tarthat, mire az összes érintett autóban ki tudják cserélni a légzsákokat – erről itt olvashat bővebben! >>>
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Minden tizedik magyar munkavállaló aktívan állást keres, mert a jelenlegi munkahelyén nem érzi jól magát – ez is kiderült a CIB Banknak a Mélylevegő Projekttel közösen készített, a munkahellyel való elégedettségre vonatkozó reprezentatív felméréséből. Az eredményekről és a tanulságokról Tóth Györgyit, a pénzintézet HR vezetőjét kérdeztük.
Izgalmas változások előtt áll a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE). Magyarország legnagyobb gazdaságtudományi egyetemén célunk, hogy lépést tartsunk a piaci elvárásokkal és a hallgatói igényekkel. Üzleti partnereinkkel tananyagfejlesztésbe kezdtünk, korszerűsítjük az oktatást, jelenlegi és végzett hallgatóinknak pedig álláskereső portált indítunk. Tovább építjük a BGE Alumnit, melynek hatalmas mérföldköve volt az idén megrendezésre került nagy sikerű első BGE Alumni Fest. Az eseményen a jó hangulatú networking mellett BGE-s alumnik, akik ma már sikeres vállalkozók és üzleti szakemberek osztották meg saját tapasztalataikat a sikerhez vezető útról – mondja Vértesy Eszter, a BGE üzleti partnerségért és alumni kapcsolatokért felelős vezetője, akivel közel egy éve beszélgettünk még a formabontó rendezvény megrendezése előtt. Azóta számos előrelépés, jelentős esemény történt az egyetem és az üzleti szféra kapcsolatának erősítésében: új vállalati együttműködések születtek, többek között az EY-jal és a KPMG-vel, és tovább folytatódott a BGE Vállalati Mentorprogram is, melyben a hallgatók vállalati környezetben, vezető kollégák bevonásával ismerhetik meg egy vezető mindennapjait.