Hogyan történik a konténerrendelés lomtalanítás során?
A konténerrendelés maga egy nagyon egyszerű folyamat, csak pár fontos tényezőre kell odafigyelni. Az első lépés az, hogy olyan céget keressünk, ami rendelkezik érvényes behajtási engedéllyel az adott kerületbe. Ha ez megvan, akkor vizsgáljuk meg, hogy a konténer hol helyezhető el. Fontos a konténeres sittszállítás szempontjából, hogy minden szabályt betartsunk és ne kerüljünk kellemetlen helyzetbe.
Ha nincs udvar vagy hely, akkor közterületen kell lerakni a konténert. Ebben az esetben szükség van egy közterület-használati engedélyre, amit mindig, kivétel nélkül a megrendelőnek kell beszereznie. Megijedni nem kell, a folyamat nagyon egyszerű és gyors. Elég bemenni a hatályos önkormányzathoz és rövid időn belül kész is a papírmunka. Ha ez megvan, folytatódhat is az egyeztetés a szállító céggel.
Itt még négy további adatra lesz szükség. A szállítás helye és ideje elég egyértelmű, de arra azért figyeljünk oda, hogy tartózkodjunk a helyszínen, valamint a hulladék is legyen szállításra előkészítve a megadott időpontban. A harmadik információ a konténer méretére vonatkozik, ahol általános ajánlás az, hogy inkább kérjünk egy köbméterrel nagyobb konténert, nehogy abba a kellemetlen helyzetbe kerüljünk, hogy nem fér be az összes hulladék, és kétszer kell fordulni a konténerrel, ami a költségeket is a kétszeresére növelheti.
A hulladék összetételén hatalmas hangsúly van
Végül, de nem utolsósorban: a szállítandó hulladék pontos leírása. A hangsúly a pontos leíráson van, mivel nem minden rakható bele a konténerbe. Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, nyugodtan kérjünk segítséget a telefonos ügyintézőktől, mivel ők nagy tapasztalattal rendelkeznek és naponta akár több tucat megrendelést is leegyeztetnek. Írjuk le pontosan, hogy a hulladék honnan származik, milyen anyagot tartalmaz, így biztosan nem fogunk nehéz helyzetbe kerülni. Nehogy a helyszínen derüljön ki, hogy a hulladék valójában nem is szállítható.
Milyen hulladék helyezhető konténerbe lomtalanításnál?
Amit a raktárban, padláson, garázsban, otthon találunk, annak a nagy része szerencsére nyugodtan belerakható a konténerbe. Gondolunk itt a kanapéra, ágyra, komódra, székre, fotelre, ebédlő- és íróasztalra, TV állványra, valamint egyéb konyhai és szobai bútordarabok lapjaira összetörve vagy szétszedve. Ezenkívül még fa, fém, üveg, papír, karton, szövet és műanyag is belekerülhet a konténerbe. Kerüljük az olajat, vegyi anyagokat, azbesztet, savat és erős lúgot, valamint az autógumit és teherautó-abroncsot.