A német piacra történő belépés természetesen magyarországi cégformával is történhet, azonban egy német cég mindig nagyobb bizalmat kap a piac szereplőitől, ezért érdemes német céget alapítani vagy vásárolni. Szerencsére Németország cégek alapítása esetében is több lehetőséget tartogat.
Milyen cégformák vannak Németországban?
A magyar Kft. cégformájához hasonló a német GmbH és az UH, melyet a Német Cégalapítás elsődlegesen ajánl számunkra.
Az UH cégformát 2008-ban vezette be a a német állam azzal a nem titkolt céllal, hogy elősegítse a vállalkozások elindítását. Ezt a cégformát ugyanis mindössze 1 Euro alaptőkével lehet létrehozni, azonban a működés során a keletkezett profit egy meghatározott részét folyamatosan vissza kell forgatni, így cégünk egy idő múlva már el fogja érni a GmbH szintjét és ezután ebben a formában működhet tovább.
A GmbH-t 25.000 Euro törzstőkével lehet alapítani, azonban az üzleti tárgyalások során a partnerek sokkal komolyabban fogják venni, mint az UH-t.
Hogyan lehet legegyszerűbben német céget alapítani?
Amennyiben úgy döntünk, hogy német céggel szeretnénk rendelkezni, akkor a gördülékeny ügymenet érdekében érdemes olyan specialistához fordulni, mint például a Német Cégalapítás, ugyanis a cégbejegyzés menete a németeknél nem annyira egyszerű, valamint egyes lépésekre akár heteket is várni kell.
Ebben az esetben elegendő egyszeri alkalommal Németországba utazni és megadni a megbízást valamint a szükséges adatokat, ezután a megbízott cég minden egyes fázist elintéz helyettünk, valamint abban is biztosak lehetünk, hogy a cégalapítás egyetlen fontos lépése sem fog kimaradni.
Mi a menete a német cégalapításnak?
1. Ha felvettük a kapcsolatot a specialistával, akkor elő kell készítenünk a cég alapításához szükséges iratokat, fényképeket és a választott cégneveket, valamint a TEÁOR kódokat.
2. A megbízott időpontot fog foglalni a német közjegyzőhöz, akihez a jelzett időpontban oda kell utaznunk. Ekkorra már el fogják készíteni a cégbejegyzéshez szükséges összes dokumentumot, így nekünk csak a közjegyző előtti aláírás lesz a feladatunk.
3. Ezután a helyi bankban bankszámlát kell nyitnunk, ha szükséges, akkor a megbízott lakcím- és székhelyszolgáltatást is tud nyújtani.
4. A cég bejegyzése után (kb. 2 hét) a megbízott megkéri az új cég adószámát az adóhivataltól, ennek az átfutása azonban akár több hónapot is igénybe vehet.
Mivel a német cégalapítás nem megy egyik napról a másikra, ezért ha a gyors piacra lépést választjuk, akkor érdemes kész céget vásárolni, ami már be van jegyezve és rendelkezik adószámmal is.
A Német Cégalapítás specialistája ebben is segítséget fog nekünk nyújtani. Ha termékünk vagy szolgáltatásunk megérett az országhatáron történő átlépésre, bátran vágjunk bele, a cégalapítást pedig bízzuk a tapasztalt szakértőkre.