Az online áruházak, a közösségi média és az internetes ismerkedés korában a videojáték multimilliárd dolláros iparággá nőtte ki magát, számos régi és új szakterületet kínálva az Y és Z generációk lelkes gamerei számára. A kreatív és a technikai területek egyaránt vonzó karrier lehetőségekkel kecsegtetnek, így az is találhat köztük érdekeset, akit az informatika, az is, akit a dizájn, de még az is, akit inkább az üzlet világa érdekel.
Videojáték fejlesztő
A játék fejlesztője a videojátékok megálmodója. Koncepciókat, történeteket és karaktereket talál ki, együtt dolgozik a kreatív csapattal, a játék designerekkel és a programozókkal.
Szoftverfejlesztő és játékprogramozó
A fejlesztők és programozók munkájának köszönhetően változik a megálmodott világ játszható játékká. A fejlesztők a játékot működtető szoftvereket hoznak létre, míg a programozók feladata az, hogy a tervezők által kitalált ötleteket a rendszer által értelmezhető kóddá alakítsák.
Hangmérnök
Neszek, zörejek, hangok, háttérzenék. Játék közben észre sem vesszük, mennyi munkája van a hangmérnöknek abban, hogy ilyen élvezetes legyen játszani, pedig a jó videojáték élmény elérésében jelentős szerepe van a hanghatásoknak.
Játék designer
A játék designerek 2D és 3D technikákkal is dolgoznak, a videojátékok képi világát hozzák létre. Ők teszik látványossá, amit a fejlesztők kitaláltak, keltik életre a karaktereket, álmodják meg az eszközök, a háttér, a szövegek és minden más vizuális elem látványtervét.
Játék animátor
Csak úgy, mint a rajzfilmek esetében, a videojátékokban is animátorok felelnek a vizuális élmény maximalizálásáért. Az ő feladatuk, hogy kidolgozzák a szereplők mozdulatait, a kameramozgásokat és bármit, ami a játékban megmozdul.
Fordító
Mivel a videojáték ipar egy globális hálózat, szükség van fordítókra is. A fordítók a videojátékok feladatait, szövegeit fordítják le az adott ország nyelvére.
Játék tesztelő
Álommeló azoknak, akik irodai szék helyett inkább egy gamer szék fogságában töltenék a munkaidejüket, akik imádnak játszani, de jó a problémamegoldó képességük. Könnyűnek tűnik, de egyáltalán nem az: végig résen kell lenni, és jelezni a felbukkanó hibákat a készítők felé.
Profi gamer
Az ígéret földje! Vagy mégse? Profi gamerré válni nem könnyű, hiszen kiemelkedő tehetség és rengeteg gyakorlás kell ahhoz, hogy valaki ilyen álom karrierbe kezdhessen. Ezek a gamerek a profi sportolókhoz hasonlóan a szponzoroktól függenek és általában rövid karrier után, korán nyugdíjba vonulnak.