Vajon valóban elegendő a szépérzék egy lakás vagy egy ház teljes bebútorozásához vagy átrendezéséhez? Ha pedig elegendő a jó ízlés, akkor hogy születhetett meg egy szakma, a lakberendezői hivatás, és miért van rá szükség?
Mi az a lakberendezés, és mi kell hozzá?
A lakberendezésről legtöbben azt hiszik, hogy az a bútorok ide-oda tologatása mellett csupán egymáshoz passzoló textilek és tapéták válogatása. Pedig ha a mömax stílusos kanapéjának a kiválasztása a hozzá illő kiegészítők megtalálásával elegendő lenne ehhez, akkor mindenkinek lenne hozzá érzéke.
Egy lakás – legyen bármilyen kicsi – vagy egy nagyobb alapterületű ház berendezésénél nagyon fontos figyelembe venni azt, hogy egy térről van szó, ami több részből áll. Azonban ezek a részek egységet alkotnak az enteriőrt illetően. A lakberendezés ennek a térnek a harmonikus egységét hivatott létrehozni, egy funkcionális és esztétikus helyet, amit otthonnak nevezhetünk.
Azt mondhatjuk, hogy rendkívül szerteágazó, több szálon futó, de egymással összefüggő feladatok összessége, aminek az eredménye az egyedi és egységes élettér. Ezért a lakberendező megtervezi az enteriőrt, együttműködve másokkal, mint például a belsőépítész, a villamossági szakember vagy építész. Mindeközben pedig egységében látja a képet, látja azt, amivé lehet az a szoba, ami most csak egy üres helyiség, és tudja, mi az, amit a lakás vagy ház tulajdonosa szeretne.
7 lépés, mielőtt belevágsz otthonod berendezésébe
Akár lakberendezőt bízol meg, akár magad rendezed be, nézd más szemmel azt a helyet, ahol a leendő álomotthonod lesz!
- Elsőként gondold végig, milyen funkciót töltenek be a helyiségek, milyen igényeid vannak, és hogyan lehet ezeket közelíteni egymáshoz.
- Milyen stílusban szeretnéd berendezni a belső tereket? Ugyanis ez az alapja a falszíntől kezdve a bútorokon át a textíliákig mindennek!
- Milyen lesz a burkolatok anyaga, színe, stílusa?
- A lakás hangulata és a biztonságos közlekedés szempontjából nagyon fontos a világítás típusa, a megfelelő fényviszonyok kialakítása is.
- Ezt követi az egységes koncepció kialakítása, hiszen ezek után tudsz továbblépni a bútorokhoz.
- A bútorok kiválasztása előtt javasolt a lakás alaprajzát elővéve megrajzolni a szobákat, és elhelyezni bennük a bútorokat. Akár ki is mérheted, hogyan férnek el a bútorok.
- A végső lépés lehet a bútorok és a kiegészítők kiválasztása.
Tippek, ha nem szeretnél lakberendezőt fogadni
Ha nem lakberendező segítségével alakítod ki a belső tereket, akkor inspirálódhatsz a mömax webshopjában, ahol arra is van lehetőséged, hogy virtuális áruházi sétára indulj. Itt berendezett helyiségekben szemlélheted meg a bútorokat és a kiegészítőket, és könnyen eldöntheted, mi tükrözi leginkább az egyéniséged és a stílusod!