A money.hu szakértőjének cikkéből kiderül, hogy a legkisebb probléma akkor van, ha a megadott számlaszám nem létezik. A 2×8 vagy 3×8 darab számjegynél a rendszer hamar kiszűri, ha tévedés történt, ez a számsor tartalmazza ugyanis a bank kódját, a fiókazonosítót, valamint az ügyfélkódot és a számlatípus azonosítóját. Több helyiértéken úgynevezett ellenőrző számjegyek találhatóak, amiket amiatt alkalmaz a bank, hogy kiszűrhesse a tévesen megadott bankszámlaszámokat. Ebben az esetben a banki rendszer rögtön felhívja a figyelmet a hibára, és nem engedi, hogy az átutalás végbemenjen.
Ha véletlen egy megszűnt bankszámlaszámra történne az utalás, az ismét egy szerencsés tévedés, mivel a rendszer ilyenkor is hibaüzenetet dob, pénzmozgás nem történik.
Az igazi gond akkor van, ha a tévesen megadott bankszámlaszám valóban létezik. A számlatulajdonost ismerve fel lehet vele venni a kapcsolatot, és megkérni, hogy utalja vissza a pénzt. Ha a számla tulajdonosa nem ismert, akkor a bankot kell értesíteni, ahol utána tudnak nézni, hogy a címzett számlaszáma melyik hitelintézethez tartozik. Az érintett bankkal ezután kapcsolatba lépnek, és rajta keresztül felveszik a kapcsolatot azzal a személlyel is, aki tévesen kapta meg az utalást. Megkérik, hogy utalja vissza a pénzt, ám kötelezni nem tudják rá, így például behajtást sem kérhetnek ellene.
Ha az illető nem jóindulatú, és nem utalja vissza a tévesen kapott összeget, az bűncselekménynek, jogalap nélküli gazdagodásnak, jogtalan elsajátításnak, illetve sikkasztásnak minősül. A pénzt ezután csak fizetési meghagyással vagy polgári peres eljárással lehet visszaszerezni. Ha céghez vagy szervezethez került az átutalás, akkor jó eséllyel maguktól, akár azonnal visszautalják a pénzt, mivel a teljesítés nélkül befolyó tételeket nem tudják feldolgozni.
A tranzakció véglegesítése előtt célszerű többször ellenőrizni a számlaszám helyességét, és kézzel beírás helyett jobb bemásolni vagy a telefon kamerájával befotózni a számsort – ad tanácsot a money.hu szakértője, aki szerint így jobb eséllyel kerülhető el, hogy rossz számlaszámra érkezzen meg az utalás.