A magyar nyelv összetettsége
Szerencsére a magyar nyelv gazdag szókészletéből mi csak profitálhatunk. Ugyanis ennek köszönhetően igen sokszínűen ki tudjuk fejezni magunkat. Nincs szükség arra, hogy egy szavunk legyen nagyon sok cselekvésre vagy több főnévre, mert a rokon értelmű szavaink bőségesen rendelkezésre állnak. Amennyiben szükséged van valamelyik szó rokon értelmű párjára, akkor használd az online magyar szinonimaszótár keresőjét.
Egyes kutatások szerint a magyar nyelv 800.000-1.000.000 szóval rendelkezik. Természetesen igazán sosem lehet majd megszámolni, mert olyan hosszú idő kell hozzá, hogy mire a végére érnek akár csak egy részterületének is, már bizonyos szavak kivesztek a használatból vagy teljesen újak születtek.
Az is kérdés, hogy mely szavakat számítjuk bele a teljes magyar szókincsgyűjteménybe. Egy kamasz már 6-7 ezer szavas gyűjteménnyel rendelkezik, egy diplomás értelmiségi elérheti akár az 50 ezres szókincset is.
A szinonimaszótár létjogosultsága
Az elmúlt évtizedben a digitalizáció és változó világunk hatására egyre többen kezdtek el otthonról is dolgozni. A szolgáltatóipar nagyléptékű fellendülése maga után vonta, hogy a cégek kereskedelme áttevődött az online térbe, és már a legtöbb webáruháznak nincs is kézzelfogható irodája. Bizonyos termékek esetében lehet találkozni bemutatótermekkel.
Számtalan olyan munkahely és foglalkozás létezik humán területeken, amelyekhez már régebben is nélkülözhetetlen volt a rokon értelmű szavaink használata és ismerete. Azonban az elmúlt két év járványhelyzete olyan időszakot teremtett, hogy hetekig, hónapokig nem jártak be az emberek a munkahelyükre, ilyenkor segítséget egy fogalmazásban csak a szinonimaszótár nyújthatott.
Kiknek segít a szinonimaszótár?
A szinonimaszótar.com oldalon található gyűjtemény révén nem kell szóismétlésekre hagyatkoznunk, hanem változatos formában tudjuk megfogalmazni irományainkat. Egy ilyen oldal nem kizárólag a felnőttek számára nyújt hasznos segítséget.
Mivel a diákok azok, akik a legtöbb időt töltik már a számítógép előtt, számukra egy-egy tantárgy otthonra kiadott feladatának összeállításában nagyon jól jön, ha ők is ismerik, hogyan kell használni egy ilyen weboldalt, applikációt.
De nem csupán a fiatalabb rétegek tudnak ebből profitálni. Az idősebbek közül sokan szeretnek keresztrejtvényt fejteni. Számukra külön öröm, hogy tanulják a modern tudományokat, megismerik a legújabb vívmányokat, és a weboldalakon, okostelefonos applikáción keresztül bővítik tudásukat.