Miniszterelnöki látogatás 2011-ben a gyöngyösi P&G pelenkagyárban. MTI Fotó: Beliczay László |
Etetőszékek: ketten elbuktak (feldőltek)
Az öt magas etetőszék közül két termék nem felelt meg a vizsgált termékbiztonsági követelményeknek. A két kifogásolt termék stabilitása nem megfelelő – hátrafelé felborul –, ezért használatuk során fennáll a sérülés veszély súlyos kockázata. Nem felelt meg az AMAL II márkajelzésű Wiktoria/5248 azonosító jelöléssel ellátott többfunkciós etetőszék bükkfából, valamint a Timgro márkajelzésű 72000292 azonosítójelzésű York fa etetőszék. Eredmények itt >>
Méreg: Súlyos kockázat egy pelenkázólapnál
A vizsgált 10 pelenkázó lap közül egy nem elégítette ki a termékbiztonsági követelményeket, ugyanis a pelenkázó lap anyagában a megengedettnél nagyobb mennyiségben volt jelen az úgynevezett DEHP (Di-(2-etilhexil)-ftalát), így ez az a termék súlyos kockázatot hordoz magában. Intézkedtek is, hogy a termék lekerüljön a boltok polcairól.
A bukott termék a Philippo márkajelzésű 5998434520049 vonalkódú felfújható pelenkázólap. Eredmények itt >>
Kétszer jobb a drága pelenka?
Ami az eldobható pelenkákat illeti: ezeknél fontos egyrészt a termék fizikai kialakítása (hogy mennyire kényelmes a baba számára), másrészt hogy mennyire gazdaságos. A vizsgálat azt mutatta: az olcsóbb termékek egyértelműen kisebb nedvszívó képességgel rendelkeznek, míg a két drágább termék kiugróan magas folyadékmegkötő képességgel rendelkezik.
A két legmagasabb eredményt mutató termék több mint kétszer annyi nedvességet képes felszívni, mint a legalacsonyabb eredményt hozó termékek. Ez az eltérés, igen jelentős, a drágább termékekből akár feleannyi használata is elegendő lehet azonos hatás eléréséhez. Ez gazdaságosabb használatot tesz lehetővé, egyúttal kevesebb hulladékot is eredményez, így ebből a szempontból környezetkímélőbbnek is tekinthető - írja az NFH.
A teszt eredményei itt találhatóak, a két kiemelkedő termék a Libero és a Pampers volt.
Tényleg megéri a drágább? Kétszer jobb, de háromszor drágább? Az olcsó feleannyiba kerül, de háromszor annyi kell belőle? Kommentekben várjuk olvasóink tapasztalatait!