Még nem hirdettél Facebookon?
Mielőtt nekilátsz egy Facebook kampány futtatásának, létre kell hoznod egy hirdetési fiókot, ha korábban még nem hirdettél. Ennek beállítása nélkülözhetetlen, ahogy a weboldalon a Facebook Pixel elhelyezése szintén. Ez segít mérni a kampányok eredményét, ez alapján tudhatjuk meg, mennyien kattintottak át a weboldalra és nem utolsó remarketing eszközként.
Ezt követően jön a célmeghatározás. Tudni kell, pontosan mit akarunk elérni a hirdetéssel, azaz termék értékesítése, listaépítés, esetleg márkaismertség növelése a cél? Ha ez megvan, belevághatunk a megvalósításba.
Hogyan hozd létre a hirdetésed?
A Facebook hirdetések legfelső szintjén kezdjük a gyakorlatban a kampány beállítását mégpedig a cél kiválasztásával, amely valószínűleg forgalom vagy aktivitás lesz. A hiretéssorozatoknál további célközönséget határozhatunk meg, különféle módon szűrhetjük őket. Érdemes itt megjegyezni a hasonmás célközönséget, amely a részletes célzás és az egyéni célközönség megadásán túl rendkívül jó konverziókat hozhat.
Célközönség kapcsán jogosan merülhet fel a kérdés, hogy mégis mekkora legyen? Az MP Marketing Ügynökség tapasztalatai a Facebook hirdetések terén kimagasalóak, szakértő csapattal figyelik nap mint nap a futtatott hirdetések alakulását. Megfigyeléseik szerint az 50-200.000 fős célközönségek működnek itthon a legeredményesebben, érdemes ezzel próbálkozni.
Következő lépésben el kell dönteni, hol jelenjenek meg a hirdetések, melyik platformon és azon belül hol. Ne hagyjuk figyelmen kívül az asztali és a mobilos nézetet, a hírfolyambeli elhelyezés pedig mindenképp ajánlott, ami viszont kerülendő, az az automatikus opció használata.
A hirdetéssorozat költségkeretét megadhatjuk napi költéssel és a teljes időtartamra egy keretösszeggel, utóbbit a Facebook maga dönti el, hogyan használja fel a hirdetési idő alatt. Ez az összeg vállalkozásonként változó, induláskor észszerű alacsonyabb költéssel kalkulálni, majd optimalizálni.
Figyelj a hirdetés tartalmára!
A Facebook hirdetési szintjeit tekintve a harmadik magának a hirdetésnek a létrehozása, tartalmilag pedig két elemből áll: szöveg, kép és videó.
Képeknél rendkívül fontos a megfelelő képarány, illetve a minél kevesebb szöveg. A szövegezésnél a címsor a legfontosabb, amely legyen figyelemfelkeltő, érdekes 6-7 szóban megírt. A hirdetési szöveg hossza nem befolyásolja az eredményességet, néha egy hosszabb történet is kiválóan teljesít.
Ami feltétlenül javasolt, hogy egy Facebook kampány indítása előtt olvassuk át tüzetesen a szabályzatot, nehogy letiltásra kerüljön akár az egész hirdetési fiók!