A bevételi határ megemelésének köszönhetően a 160 ezres taglétszám 50-60 ezerrel bővülhet a tárca számítása alapján. Katára váltani év közben is lehetséges, azonban ebben az esetben záróbevallást kell készíteni a nem katás időszakról.
A kisadózók által fizetendő adó jellemzően havi 50 ezer forint kiadást jelent, ami kiváltja a vállalkozás és a vállalkozó társasági adóját, személyi jövedelemadóját, járulékait és szociális hozzájárulási adóját, sőt a szakképzési hozzájárulást is.
Ha a kisadózó bevétele meghaladja a 12 millió forintot, maradhat kisadózó, de a 12 millió feletti részre 40 százalékos adót kell fizetnie.
Megemelkedik a társadalombiztosítási és álláskeresési ellátási alap is a kisadózóknál, azaz a havi 50 ezer forintból nagyobb összeg képezi a nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékalapot. A jelenlegi 81 300 forintról 2017-ben 90 ezer forintra, 2018-ban pedig 93 500 forintra emelkedik az ellátási alap. Ezt az összeget kell figyelembe venni például a nyugdíj, illetve a táppénz összegének megállapításánál.
További jó hír, hogy az eddigi 24 hónapos időszak helyett 12 hónapig nem választhatja ismételten ezt a kedvező adózási módot a vállalkozó a kata szerinti adóalanyiság megszűnésének évén kívül.