1p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Vasárnap éjfélig érvényben is lesz. Árnyék, folyadékbevitel.
MTI Fotó: Bruzák Noémi

Szerdán életbe lépett az országos tisztifőorvos által elrendelt hőségriasztás. A legmagasabb szintű, harmadfokú intézkedés ma 0 órától vasárnap éjfélig lesz érvényben.

Hőségriasztást akkor rendelnek el, ha a napi középhőmérséklet legalább három egymást követő napon eléri vagy meghaladja a 27 Celsius-fokot.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ azt javasolta, hogy a legmelegebb órákban, 11 és 15 óra között lehetőleg senki se tartózkodjon a tűző napon, ügyeljünk a fokozott folyadékfogyasztásra, és kerüljük a kávé, az alkohol, a magas koffein- és cukortartalmú üdítők, valamint a zsíros ételek fogyasztását. Figyelmeztettek továbbá arra, hogy a déli órákban a vízparton pihenők is kerüljék a napozást és ne ugorjanak a vízbe felhevült testtel.

Ajánlásukban az is olvasható, hogy védjük a bőrünket naptejjel és világos, jól szellőző bő ruházattal, és még néhány percre se hagyjunk gyermekeket, továbbá házi kisállatokat parkoló autóban. Felhívták a figyelmet arra is, hogy a tartós hőség az egészséges szervezetnek is extrém igénybevételt jelent, és az autózók koncentrációját is negatívan befolyásolhatja.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Sulyok Tamás nem mond le, helyette a Velencei Bizottsághoz fordul
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 12:18
A Sándor-palota egy hosszú közleményben fejtegeti azt, hogy Sulyok Tamás továbbra is együtt működik a kormánnyal, de továbbra sem mond le.
Közérdekű Ismét bevitték a rendőrök K. Endrét
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 11:30
Újra felmelegítették a rendőrök a kegyelmi ügyet.
Közérdekű Tovább fogyunk – pedig éves szinten javult a helyzet
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 09:14
Az előzetes adatok szerint idén áprilisában 5410 gyermek született, és 9946 fő halt meg. Az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 1,3, a halálozásoké 0,2 százalékkal nőtt, míg a házasságkötéseké 14 százalékkal csökkent.
Közérdekű Magyar Péter: Nem merült fel Ukrajna kérdése a források kapcsán
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 12:31
Szó volt viszont arról, hogy hazánk hamarosan csatlakozik az Európai Ügyészséghez. Érintettéjk a vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását, és az integritási szerv jogköreinek bővítését is. Ez az ára az uniós forrásoknak.
Közérdekű Itt a vége a több milliós képviselői fizetéseknek – megjött a Tisza javaslata
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 11:46
Drasztikusan csökkenhetnek a fizetések az Országgyűlésben. Van olyan juttatás, ami el is tűnik egy javaslat szerint.
Közérdekű Pénteken lesz von der Leyen és Magyar Péter találkozója
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 09:52
Újra tárgyalnak, megszülethet a mérföldkövet jelentő politikai megállapodás is.
Közérdekű Ez dönthetett az előző kormány által hagyott százmilliárdos költségvetési lyukról
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 09:09
Az egyik hírportálhoz kerültek fontos dokumentumok.
Közérdekű Vezető fideszes politikus vette védelmébe Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 07:36
Fiatalként ismerték meg egymást, erre is kitért a jelenlegi kormányfő politikai ellenfele.
Közérdekű Döntött: Magyar Péter kormánya mindhárom szóvivőjét kiemelt tisztviselővé nevezte ki
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 06:12
Ezzel véget ért a társadalmi munkája a három hölgynek.
Közérdekű Magyar Péter döntött: szerdától már nem Hajdu János a TEK főigazgatója
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 21:35
Ezt maga a miniszterelnök posztolta ki a Facebook-oldalára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG