(MTI/EPA/Richard Ellis) |
Szergej Lavrov elmondása szerint ezek a tárgyalások kiterjedhetnek emellett a hiperszonikus fegyverekre, az Európában kiépített amerikai rakétavédelemre, az űrfegyverekre és a nukleáris kísérletekre is, ezekkel kapcsolatban Trump beiktatása után Moszkva kész minél hamarabb felvenni a kapcsolatot az Egyesült Államokkal. Lavrov emellett kifejezte Oroszország készségét, hogy az egyenjogúság, a kölcsönös tisztelet és az egymás érdekeinek kölcsönös tiszteletben tartása alapján fejlessze kapcsolatait az Egyesült Államokkal, az Európai Unióval és a NATO-val.
Ugyanakkor a tárcavezető leszögezte, hogy Oroszország nem fogadja el a Nyugat liberális értékeinek abszolutizálását. Szíriáról szólva Szergej Lavrov úgy vélekedett, hogy helyes meghívni az új amerikai kormányt az Asztanában a Damaszkusz és az ellenzék képviselői között tartandó béketárgyalásokra, és reményét fejezte ki, hogy a Trump-kormányzat elfogadja a kazah fővárosba szóló meghívást, ahol a megbeszélések a tervek szerint január 23-án kezdődnek.
Korábban Donald Trump maga vetette fel egyébként, hogy némi atomfegyverzet-csökkentés ellenében hajlandó lenne eltörölni az Oroszországgal szemben bevezetett szankciókat, erről korábban itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n. >>> |